Partnerzy serwisu:

PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]

Jakub Madrjas 13.06.2018 19,9k

arrow
arrow
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
Fot. Polregio
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
PR: Przełomowa modernizacja ED72 [aktualizacja]
Przewozy Regionalne poinformowały o odebraniu w Opolu dwóch ezt ED72 po modernizacji w ZNTK Mińsk Maz. z grupy Pesa. Pociągi otrzymały nowy wygląd zewnętrzny i bogate wyposażenie, m.in. w innowacyjne ładowarki indukcyjne.
Przewozy Regionalne mówią o "przełomowej na polskim rynku: modernizacji". Zdecydowanie, pojazd radykalnie różni się wyglądem od składu niezmodernizowanego - czoło wystylizowano na podobieństwo nowych pojazdów z grupy Pesa: Elfów II czy Acatusów.

W ramach modernizacji pojazdy otrzymały nowy asynchroniczny napęd, który pozwoli rozpędzić się im do 120 km/h (zamiast 110 km/h), oarz możliwość rekuperacji energii. Maszynista dostał do dyspozycji nową kabinę z systemami diagnostycznymi, za kabinami pojawiło się pomieszczenie dla obsługi pociągów. W pojazdach zamontowana została klimatyzacja, 8 miejsc dla rowerów oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych zgodna z TSI PRM. Więcej o specyfikacji pociągów piszemy tutaj.

Cena za modernizację jednego ezt to 9,99 mln zł netto. Przewoźnik zastrzegł sobie możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejnych 7 sztuk ED72. Według pierwotnego planu pociągi miały pojawić się na torach jeszcze w maju.

Podczas dzisiejszej prezentacji pokazano m. in. ładowarki indukcyjne - to pierwsze tego typu rozwiązanie na polskiej kolei. Jak informują PR, zmodernizowane ED72 będą obsługiwać trasę Kędzierzyn-Koźle - Opole - Wrocław. Wkrótce zamieścimy więcej informacji na temat dzisiejszej prezentacji.

Aktualizacja: Szczegóły prezentacji ED72

Przewozy Regionalne podkreślają, że zespoły trakcyjne ED72 przeszły "gruntowną i jednocześnie przełomową na polskim rynku taboru modernizację" w Zakładach Naprawy Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki”. Przewoźnik wymienia komfortowe fotele, klimatyzację, system informacji pasażerskiej oraz nowoczesne toalety przygotowane również dla osób niepełnosprawnych i opiekunów z niemowlętami. Dzisiaj dwa pojazdy trafiły do Opolskiego Oddziału Przewozów Regionalnych.

– Przy wsparciu Agencji Rozwoju Przemysłu konsekwentnie realizujemy proces restrukturyzacji Spółki Przewozy Regionalne, w który wpisana jest m.in. wymiana taboru  w ramach marki Polregio i wprowadzanie innowacji i udogodnień dla pasażerów. Obecna modernizacja ED72 to przełom w przebudowie elektrycznych zespołów trakcyjnych. Skład, zaprojektowany w oparciu o oczekiwania naszych pasażerów, wygląda jak nowy produkt nie tylko z zewnątrz. Dla pasażerów oferujemy rozwiązania typu ładowarki indukcyjne, we wprowadzaniu których staliśmy się pionierami. Jestem przekonany, że dzięki takim inwestycjom, czynionym dla poprawy komfortu podróżowania, mieszkańcy województwa opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego zyskają nową jakość podróżowania – powiedział Krzysztof Zgorzelski, prezes Przewozów Regionalnych.

Dzięki modernizacji pojazdy ED72 dla Polregio stały się pierwszymi w Polsce z innowacyjnymi ładowarkami indukcyjnymi zamontowanymi w stolikach. Ponadto do dyspozycji pasażerów będzie bezprzewodowy Internet WiFi oraz gniazda USB. W ramach przebudowy zastosowano nowoczesne, aerodynamiczne czoło z szybą panoramiczną. Dla bezpieczeństwa podróżnych pojazdy zostały wyposażone w automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED), czyli skomputeryzowane urządzenie, które za pomocą poleceń głosowych i wizualnych prowadzi osoby przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia - informuje PR.

– Realizowane przez Samorząd Województwa Opolskiego inwestycje w transport kolejowy wpływają na podnoszenie jakości podróżowania. Inwestycje Polregio w tabor doskonale wpisują się w te działania. Pracujemy nad integracją transportu publicznego, czego przykładem są np. wspólne bilety okresowe opolskiego MZK i Polregio. Pasażerowie oczekują komfortu podróżowania, co uzyskujemy dzięki dobrej współpracy – powiedział Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa Opolskiego, który jest w regionie odpowiedzialny za transport.

– Bardzo się cieszę, że dwa zmodernizowane pojazdy będą wozić pasażerów w regionie Opolskim, Śląskim i Dolnośląskim. Zmiany jakościowe, jakie zachodzą w naszej firmie, są bardzo widoczne i dają mi powód do dumy z bycia pracownikiem Polregio. Praca nad poprawą komfortu i bezpieczeństwa podróżowania daje niesamowitą frajdę i bardzo motywuje do dalszego działania. Składy te to również poprawa komfortu pracy naszych pracowników którzy codziennie służą dla obsługi pasażerów – powiedział Sylwester Brząkała, dyrektor Oddziału Opolskiego Przewozów Regionalnych .

– Przekazanie do eksploatacji zmodernizowanych przez naszą firmę elektrycznych zespołów trakcyjnych ED72Ac to dla nas duża satysfakcja. Zmodernizowane pojazdy mogące pomieścić blisko 500 pasażerów, w tym 221 na miejscach siedzących, wyposażone m.in. w nowoczesny napęd, silniki asynchroniczne, klimatyzację, wygodne fotele, jak również systemy informacji pasażerskiej i monitoringu znacząco poprawią komfort i bezpieczeństwo podróżnych oraz obsługi. Przewozy Regionalne to wymagający klient, stawiający na jakość swojej floty pojazdów. Tym bardziej więc cieszę się, że przekazujemy dziś Przewoźnikowi ten nowoczesny pojazd, a pasażerom życzę wielu wygodnych i przyjemnych podróży – powiedział Krzysztof Adamski, prezes ZNTK „Mińsk Mazowiecki” S.A.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony