Partnerzy serwisu:

Przewozy Regionalne kupią elektryczny ciągnik do manewrów

Jakub Madrjas 18.04.2018 85

Przewozy Regionalne kupią elektryczny ciągnik do manewrów
Pojazd Niteq RRMFot. Corail
Przewozy Regionalne kupią nowoczesny ciągnik elektryczny do prac manewrowych dla swojej największej bazy taborowej w Kruszewcu. Wkrótce przewoźnik ogłosi postępowanie przetargowe w tej sprawie.
Na początku marca Przewozy Regionalne ogłosiły postępowanie na dostawę ciągnika szynowego do przeprowadzania manewrów pojazdów kolejowych wraz z przeszkoleniem pracowników zamawiającego. Specyfikacja zamówienia była bardzo ciekawa. Pojazd miał obsługiwać pojazdy do masy 250 ton, maksymalne nachylenie toru 2,5 promili, a prace manewrowe prowadzić z prędkością nawet 25 km/h - wszystko to przy zasilaniu elektrycznym. Ciągnik miał mieć też możliwość zdalnego sterowania, oraz ewentualnie wyposażony w koła do jazdy po drogach.

Postępowanie zostało unieważnione; jak tłumaczy "Rynkowi Kolejowemu" rzecznik PR Dominik Lebda, przyczyną była duża liczba pytań jakie wpłynęły od potencjalnych wykonawców. - Doszliśmy do wniosku, że musimy uszczegółowić pewne wymagania - mówi rzecznik zapowiadając, że w najbliższym czasie PR ponownie ogłosi postępowanie.

Jednocześnie poznaliśmy kilka ciekawych założeń dla zakupu. Jak wyjaśnia przedstawiciel przewoźnika, ciągnik manewrowy będzie wykorzystywany w największym punkcie napraw taboru jakim dysponuje spółka, a mianowicie w Zakładzie Napraw Taboru z siedzibą w Kruszewcu. Podstawową działalnością tego zakładu jest wykonywanie napraw z czwartego poziomu utrzymania elektrycznych zespołów trakcyjnych. - Zdecydowaliśmy się na ciągnik elektryczny a nie spalinowy, ponieważ zamierzamy ten pojazd wykorzystywać nie tylko do pracy manewrowej na bocznicy na otwartej przestrzeni, ale także w zamkniętych halach - mówi Lebda.

Jak podaje, gabaryty ciągnika umożliwią wjazd pod pojazdy podniesione na podnośnikach, co umożliwi sprawne wyciągnięcie wózków jezdnych i przemieszczenie ich na stanowisko naprawcze.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony