Partnerzy serwisu:

Branża kolejowa razem na rzecz poprawy bezpieczeństwa na kolei

Michał Szymajda 21.04.2016 297

Branża kolejowa razem na rzecz poprawy bezpieczeństwa na kolei
Fot. Adrian Furgalski, wiceprezes ZDG TOR podpisuje deklaracjęFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Ponad dziewięćdziesięciu przedstawicieli rynku kolejowego podpisało 21 kwietnia w Urzędzie Transportu Kolejowego Deklarację w sprawie rozwoju kultury bezpieczeństwa transportu kolejowego. Jednym z sygnatariuszy dokumentu jest ZDG TOR.
– Działań na rzecz bezpieczeństwa nigdy dosyć. Mogą być one prowadzone przez sygnatariuszy nie tylko na poziomie zawodowym, ale i w życiu prywatnym poprzez propagowanie właściwych wzorców zachowań. Coraz więcej krajów patrzy całościowo na bezpieczeństwo w transporcie jako takim, nie sektorowo, co jest kolejnym argumentem za rozwiązaniem chociażby kwestii współodpowiedzialności zarządców – powiedział Adrian Furgalski, wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

– Podpisanie deklaracji rozpoczyna nowy etap wspólnej pracy o jeszcze bezpieczniejszą kolej – powiedział Ignacy Góra, pełniący obowiązki Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Przypomniał dotychczasowe działania UTK w tym zakresie, takie jak warsztaty systemów zarządzania oraz kampanię „Razem tworzymy bezpieczną kolej”. Jednocześnie wyraził nadzieję, że podpisanie deklaracji będzie dla innych przedsiębiorstw i instytucji zachętą do wprowadzania zasad kultury bezpieczeństwa.Przedstawiciele rynku kolejowego, którzy podpisali Deklarację zobowiązali się do wprowadzania „Kluczowych zasad kultury bezpieczeństwa w transporcie kolejowym”, w tym m.in. do:

  • traktowania bezpieczeństwa systemu kolejowego jako priorytetu,
  • ochrony pracowników zgłaszających informacje dotyczące bezpieczeństwa,
  • analizowania i wyciągania wniosków z wypadków, a także zdarzeń, które mogą do nich doprowadzić.
Sygnatariuszami Deklaracji są przedstawiciele administracji rządowej, w tym m.in. Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych, największych przewoźników i zarządców infrastruktury, firm produkujących na rzecz transportu kolejowego oraz mediów branżowych. Także serwisy Rynek Kolejowy, Transport publiczny i Rynek Infrastruktury, które medialnie patronują akcji, będą współpracowały przy wypełnianiu ustaleń deklaracji.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony