Partnerzy serwisu:

Przewoźnicy regionalni i PKP IC uruchomili specjalne pociągi z Zakopanego w Nowy Rok

inf. pras., oprac. ms 03.01.2019 3,5k

Przewoźnicy regionalni i PKP IC uruchomili specjalne pociągi z Zakopanego w Nowy Rok
Fot. PKP Intercity
Zakopane było jednym z najchętniej wybieranych miejsc na przywitanie Nowego Roku. Województwo Małopolskie wraz z operatorami kolejowymi podjęło wszystkie możliwe kroki, aby sprostać zwiększonym potrzebom przewozowym i sprawnie odwieźć uczestników sylwestrowej imprezy odbywającej się w stolicy Tatr. Dodatkowe pociągi uruchomiły zarówno Przewozy Regionalne, jak również Koleje Małopolskie.
Jako pierwsze z Zakopanego o godzinie 1.18 i 2.00 wyruszyły specjalne pociągi Przewozów Regionalnych do Chabówki przez Rabkę-Zdrój dedykowane dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Skorzystało z nich w sumie 1900 osób. Następnie o godzinie 2.48 wyruszył pociąg przyspieszony Kolei Małopolskich do Krakowa Głównego, którym pojechało około 650 osób.

Kolejnym pociągiem był kurs Przewozów Regionalnych relacji Zakopane – Kraków Główny wyruszający ze stacji początkowej o godzinie 3.30. Do Chabówki jechał z postojami na wszystkich stacjach i przystankach, a dalej jako przyspieszony. Skorzystało z niego około 500 osób.

Następnie o godzinie 4.56 z Zakopanego wyjeżdżał rozkładowy pociąg do Krakowa Płaszowa, który został tego dnia wzmocniony. Zwiększone zostało również zestawienie pociągów Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Dodatkowo Przewozy Regionalne dysponowały w Zakopanem rezerwą taborową do uruchomienia w razie potrzeby. Ogółem z pociągów tej nocy skorzystało ponad 3 tysiące osób.

Swoje pociągi do i z Zakopanego uruchomiło też PKP Intercity. – Uruchomiliśmy dwa dodatkowe pociągi z Zakopanego. Nasi pracownicy obecni na miejscu dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić ponad 3 tys. pasażerów sprawne i bezpieczne powroty do domów, mimo trudnych warunków pogodowych w stolicy Tatr – napisał przewoźnik.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony