Partnerzy serwisu:

Przewoźnicy przedłużają ograniczenia w rozkładzie. Dodatkowe cięcia na Święta

Jakub Madrjas 10.04.2020 82

Przewoźnicy przedłużają ograniczenia w rozkładzie. Dodatkowe cięcia na Święta
fot. KM
Regionalni przewoźnicy kolejowi co do zasady przedłużają zawieszenie większości połączeń na kolejny okres. Informację na ten temat podały dziś Koleje Śląskie, Mazowieckie, Wielkopolskie i Polregio dla poszczególnych regionów. Są też dodatkowe ograniczenia oferty.
Koleje Wielkopolskie poinformowały że ograniczenie kursowania pociągów zostaje przedłużone do 3 maja 2020 roku. Podobnie ma się sprawa z połączeniami Polregio w tym województwie. Listę odwołanych pociągów PR można sprawdzić tutaj.

Polregio ogranicza też ofertę przewozową w województwie małopolskim. Operator przedłużył do końca kwietnia zmiany, które wprowadził 18 marca br. W efekcie we współpracy z Podkarpaciem od 13 kwietnia zostanie odwołana część pociągów relacji Tarnów – Rzeszów – Tarnów. Ponadto wybrane połączenia na odcinku Bobowa – Nowy Sącz – Piwniczna zostaną zastąpione autobusami. Od 10 kwietnia 2020 roku do odwołania zostaną zawieszone przewozy autobusowe realizowane przez Koleje Małopolskie sp. z o.o. w ramach Autobusowych Linii Dowozowych do zintegrowanego węzła przesiadkowego Wieliczka Rynek Kopalnia.

Koleje Śląskie z elastycznym rozkładem


Na większe zmiany zdecydowały się Koleje Śląskie. – Na bieżąco jednak analizujemy potrzeby pasażerów i frekwencje w poszczególnych pociągach. Dlatego od 11 kwietnia nasz rozkład jazdy ulegnie aktualizacji zgodnie z wnioskami podróżnych – informują KŚ. W zaktualizowanym rozkładzie jazdy część pociągów zostanie odwołana lub będzie kursować w skróconej relacji, część kursów zostanie jednak przywrócona. Finalnie rozkład jazdy od 11 kwietnia w dni robocze będzie miał o 3 pociągi więcej niż obecnie. Podczas wprowadzania zmian kierowaliśmy się w pierwszej kolejności uwagami zgłaszanymi przez naszych podróżnych oraz zapełnieniem poszczególnych pociągów – przestrzegamy bowiem zaleceń, aby podczas każdego kursu podróżni mogli zajmować co drugie miejsce siedzące - zapewnia przewoźnik.

Warto zwrócić szczególną uwagę na kursowanie pociągów w okresie świątecznym. W poniedziałek wielkanocny obowiązywać będzie rozkład jazdy jak w dni wolne, możliwe są jednak warianty, w których dany pociąg weekendowy w tym akurat dniu nie będzie kursował. Dlatego przed planowaniem podróży na ten okres zaleca się dokładne sprawdzenie rozkładu jazdy.

Mniej połączeń KM na Święta

W dalszym ciągu będzie obowiązywać specjalny rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. Ograniczenia w przewozach będą obowiązywały także po 10 kwietnia. Specjalny rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich wprowadzony w związku z epidemią koronawirusa zostaje przedłużony do 3 maja br.

Ponadto w okresie Świąt Wielkanocnych (11–13 kwietnia) nie będą kursować wybrane pociągi przyspieszone oraz niektóre pociągi do/z: Grodziska Mazowieckiego, Żyrardowa, Mińska Mazowieckiego i Piaseczna. Przewoźnik przypomina, że w dniach 15 – 30 kwietnia w dni robocze, w związku z pracami utrzymaniowo-naprawczymi na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, wybrane pociągi KM nie będą zatrzymywały się na przystankach osobowych Parzniew, Brwinów oraz Milanówek.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony