Partnerzy serwisu:

Przetarg PLK na syntezator mowy utknął

Jakub Madrjas 24.01.2019 45

Przetarg PLK na syntezator mowy utknął
fot. PLK
PKP PLK od sierpnia ubiegłego roku bada jedną ofertę, złożoną w postępowaniu na dostawę syntezatora mowy „Text to Speech”.
PKP Polskie Linie Kolejowe oprócz przetargu na informację pasażerską prowadzi postępowanie na nowy system komunikatów głosowych. Obecnie nie jest on jednolity; na części stacji zapowiedzi czytają ludzie, na części – syntezatory mowy. Teraz zapowiedzi mają być spólne dzięki użyciu syntezatora mowy.

Postępowanie na „dostawę syntezatora mowy „Text to Speech" wraz z głosami zgodnymi ze specyfikacją oraz usługą badania ich zrozumiałości” zostało ogłoszone w kwietniu ubiegłego roku. Jego zakres opisywaliśmy tutaj.

PKP PLK coraz bardziej komplikowała trwające postępowanie. Otwarcie ofert wielokrotnie przekładano – nawet w dniu zakończenia przetargu. (np. 30 lipca). Innym razem (7 sierpnia) zmieniono nie dzień a... godzinę zakończenia przyjmowania ofert (z 10:00 na 11:00). W końcu, 28 sierpnia zakończono postępowanie.

Ostatecznie w postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją firma Acapela Group Babel Technologies z Belgii. Jej łączna wartość to 2 932 798 zł netto. Niemal idealnie wpisuje się w kosztorys, określony na 3 mln złotych netto.

Postępowania jednak do dziś nie rozstrzygnięto. – Przetarg na syntezator mowy „Text to speech" jest na etapie oceny ofert – informuje "Rynek Kolejowy" Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony