Partnerzy serwisu:

PLK naprawi linię 26 pod Łukowem

Roman Czubiński 10.11.2022 2,8k

PLK naprawi linię 26 pod Łukowem
fot. Rafał Jasiński
PKP PLK poszukuje wykonawców prac torowych na początkowym odcinku linii 26. Zamówienie podzielono na dwa odcinki: Łuków – Łuków Łapiguz i Łuków Łapiguz – Okrzeja. Prędkość maksymalna nie zostanie podniesiona, przewidziano jednak podwyższenie peronów na dwóch przystankach oraz poprawę bezpieczeństwa na przejazdach.
Obie inwestycje będą realizowane w systemie „projektuj i buduj”. Prace na 25,5-kilometrowym odcinku do Okrzei obejmą przede wszystkim roboty nawierzchniowe (wraz z wymianą nawierzchni drogowej na przejazdach). Szyny i podkłady toru nr 1 mają być wymienione w całości (w technologii potokowej), a toru nr 2 – tylko na przejazdach i przy przebudowywanych peronach. Zamawiający wymaga szyn 60E1 i podkładów strunobetonowych, a także oczyszczenia podsypki i podbicia toru.

Na przystankach Borowina i Hordzieżka mają powstać nowe perony o wysokości 76 cm nad główką szyny. Przewidziano też zabudowę samoczynnej sygnalizacji przejazdowej w trzech lokalizacjach – kategoria tych przejazdów zostanie podniesiona z D do C. Pięć przejazdów kategorii D ma być zlikwidowanych, a miejsca po nich – zabezpieczone barierami. Zakres inwestycji nie obejmuje obiektów inżynieryjnych.

Między stacjami Łuków Łapiguz i Łuków PKP PLK oczekuje wymiany nawierzchni obu torów na szyny 49E1 na nowych podkładach strunobetonowych. Przejazd kategorii D w km 2,744 ma zostać przebudowany na obiekt kat. B. Wykonawca będzie też musiał przeprowadzić drobny remont mostu nad Krzną i nico szerszy zakres prac przy przepuście nad ciekiem w km 5,695. W odróżnieniu od wyżej opisanego zadania konieczne będzie też przygotowanie – oprócz projektu budowlanego i projektów wykonawczych – koncepcji projektowej.

Prace na odcinku Łuków – Łuków Łapiguz będą realizowane ze środków krajowych. Na dalszym odcinku do Okrzei zarządca infrastruktury zamierza sfinansować je z Krajowego Programu Odbudowy. Jedynym kryterium udzielenia obu zamówień jest cena. Oferty można składać do14 listopada (krótszy odcinek) i 7 grudnia (dłuższy).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony