Partnerzy serwisu:

Przetarg na wschodnie stacje E20 pod koniec roku

Jakub Madrjas 12.07.2016 260

Przetarg na wschodnie stacje E20 pod koniec roku
Fot. Travelarz, CC BY-SA 3.0 pl
W grudniu PKP PLK ogłosi przetarg na modernizację stacji Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol w korytarzu E20.
Jak poinformował Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Piotr Stomma w odpowiedzi na interpelację posła Adama Abramowicza, PKP PLK planuje w grudniu tego roku ogłoszenie przetargu na prace projektowe i roboty budowlane na modernizację linii kolejowej nr 2 (korytarz transportowy E 20) w zakresie stacji Biała Podlaska, Małaszewicze i Terespol. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na sierpień 2017 roku. - W opinii PKP PLK SA, z uwagi na brakującą dokumentację projektową oraz decyzje administracyjne, które będą stanowiły część dokumentacji przetargowej, nie ma możliwości przyspieszenia terminu ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy prac projektowych i robót budowlanych dla kontraktu - informuje Stomma w odpowiedzi na prośbę posła o przyspieszenie prac.

Minister przypomina też, że Komisja Europejska, poinformowała państwa członkowskie o rekomendowanych do dofinansowania inwestycjach w ramach drugiego konkursu Instrumentu „Łącząc Europę” (CEF). Pośród inwestycji z pozytywną rekomendacją KE znajdują się planowane przez PKP PLK SA prace na linii kolejowej E20, na odcinku Siedlce – Terespol, etap III - LCS Terespol. O dofinansowaniu inwestycji pisaliśmy tutaj.

Minister informuje też, że w zakresie inwestycji znajduje się między innymi budowa skrzyżowania dwupoziomowego drogi wojewódzkiej nr 812 z linią kolejową nr 2 w mieście Biała Podlaska. Zadanie to realizowane jest wspólnie z miastem Biała Podlaska. - Zawarte w tej sprawie porozumienie zakłada, że miasto zobowiązane jest do wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej oraz uzyskania na jej podstawie decyzji administracyjnych zezwalających na realizację przedmiotowej inwestycji. Ze względu na konieczność dokonania uzgodnień w związku z kolizjami z istniejącą infrastrukturą kolejową miasto Biała Podlaska zadeklarowało przekazanie przedmiotowej dokumentacji projektowej oraz decyzji administracyjnych do października 2016 r. - informuje Piotr Stomma.

PKP PLK będą również modernizować linię E20 na odcinku pomiędzy Warszawą a Poznaniem. Trwają przetargi w tej sprawie, o których pisaliśmy tutaj. Możliwe jest czasowe zamknięcie odcinków tej linii na czas remontu. Piszemy o tym w tym miejscu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inwestycje liniowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony