Partnerzy serwisu:

Przetarg na terminale IC utrudniał uczciwą konkurencję. Jest unieważnienie

Jakub Madrjas 16.11.2017 2k

Przetarg na terminale IC utrudniał uczciwą konkurencję. Jest unieważnienie
Fot. Casio
Duże kontrowersje wokół przetargu na terminale mobilne PKP Intercity nie były bezpodstawne. Przewoźnik po miesiącach prób rozstrzygnięcia unieważnił postępowanie.
O przetargu PKP Intercity na dostawę 2150 terminali mobilnych w formie leasingu pisaliśmy kilkukrotnie. W ramach poprzedzonego dialogiem technicznym postępowania zostały złożone dwie oferty: Konsorcjum TK Telekom oraz S&T na kwotę 30 586 576,69 złotych oraz Wasko na kwotę 21 166 140,11 złotych. PKP Intercity w lipcu deklarowało, że chce rozstrzygnąć przetarg w ciągu miesiąca.

Ogromne różnice w propozycjach cenowych nie były jedyną kontrowersją wokół tego zamówienia. Przez kilka tygodni jeden z oferentów nie został wezwany do przeprowadzenia demonstracji zestawu wraz z oprogramowaniem. Do tego w prowadzonym równolegle postępowaniu Przewozów Regionalnych zaproponowane ceny były dużo niższe, nawet biorąc pod uwagę inne zasady dostawy.

Wczoraj (15 listopada) PKP Intercity poinformowało o unieważnieniu postępowania na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 7 Prawa Zamówień Publicznych. Jak czytamy w wyjaśnieniu, „obarczone jest ono niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, polegającą na opisaniu przedmiotu zamówienia w sposób, który utrudnił uczciwą konkurencję”.

Co ciekawe, jeszcze podczas wielomiesięcznych prób rozstrzygnięcia postępowania PKP Intercity opublikowało na swojej stronie RFI zapytanie o koszty rocznej dzierżawy jednego terminala.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony