Partnerzy serwisu:

Przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskiem unieważniony

Jakub Rösler 11.01.2022 5,7k

Przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskiem unieważniony
zdjęcie archiwalnefot. M. Szymajda
Jak poinformowały nas władze województwa kujawsko-pomorskiego, Krajowa Izba Odwoławcza nakazała unieważnienie przetargu na przewozy kolejowe, który miał wyłonić przewoźników realizujących połączenia regionalne w regionie na 8 lat, do grudnia 2030 roku.
Jak informują nas przedstawiciele województwa kujawsko-pomorskiego, Krajowa Izba Odwoławcza wydała wyrok, w którym to nakazała unieważnić przetarg na przewozy kolejowe w regionie. Sprawa samego przetargu budziła kontrowersje już od początku jego ogłoszenia, na co szczególny wpływ miał bardzo krótki termin od rozstrzygnięcia przetargu do planowanego rozpoczęcia przewozów. Już we wrześniu było wiadomo, że zarówno Polregio, jak i Arriva wniosły swoje odwołania do postępowania. Ostatecznie nie udało się go rozstrzygnąć do grudnia 2021 roku, a sam region powierzył przewozy kolejowe obu przewoźnikom na kolejny rok. Nie obyło się bez nerwów i niepewności, czy pociągi wyjadą na tory, podobna sytuacja miała już miejsce w tym samym regionie rok wcześniej, w grudniu 2020 roku. Teraz okazało się, że przetarg trzeba ogłosić od początku.

KIO nakazuje unieważnić postępowanie. To formalność

– Krajowa Izba Odwoławcza wydała wyrok w sprawie odwołań złożonych w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na świadczenie usług publicznych w publicznym transporcie zbiorowym w kolejowych przewozach pasażerskich na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w którym nakazała unieważnić przedmiotowe postępowanie – poinformował nas Olgierd Sobkowiak, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu.

Co więc wydarzy się teraz?

– Niezwłocznie po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku przystąpimy do prac nad ponownym wszczęciem postępowania przetargowego w tej sprawie. Ogłoszenie nowego postępowania, na świadczenie usług kolejowego transportu pasażerskiego obejmującego ośmioletni okres począwszy od grudnia 2022 roku, przewidujemy w pierwszy kwartale i liczymy, iż postępowanie rozstrzygnięte zostanie wiosną 2022 roku – dodał Sobkowiak.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony