Partnerzy serwisu:

Kontrakt na prace w Poznaniu dla ZUE

Jakub Madrjas 21.03.2016 236

Kontrakt na prace w Poznaniu dla ZUE
Fot. Radomil, GFDL
Koniec bitwy o zamówienie na prace na linii 272 w Poznaniu. Po dwóch rundach odwołań PKP PLK podpisała umowę z ZUE
Aktualizacja: Umowa z ZUE podpisana

18 marca spółka ZUE zawarła z PKP PLK umowę na wymianę nawierzchni wraz z robotami towarzyszącymi na linii kolejowej nr 272 Kluczbork – Poznań, odcinek Kórnik – Poznań Główny wraz z przebudową mostu stalowego na Warcie. Wartość netto wynosi 26,4 mln zł (32,5 mln zł brutto). Termin wykonania przypada na koniec tego roku. ZUE udzieli 60-miesięcznej gwarancji na wykonanie. 

Dwie rundy odwołań

To było jedno z najciekawszych przetargów PKP PLK w ostatnim czasie – przynajmniej jeśli chodzi o jego przebieg. W przetargu na prace na linii 272 w Poznaniu Krajowa Izba Odwoławcza w tym miesiącu po raz drugi rozpatrywała odwołanie od wyboru wykonawcy. Tym razem złożył je Porr – poprzedni zwycięzca przetargu. Więcej na temat historii postępowania można przeczytać tutaj.

Porr w odwołaniu złożonym do Krajowej Izby Odwoławczej zarzucał spółce ZUE, która wygrała w drugim otwarcie ofert, że w celu sporządzenia oferty firma posługiwała się osobami uczestniczącymi w przygotowaniu postępowania. Zdaniem Porr, oferta ZUE powinna była zostać wykluczona, ponieważ był to czyn nieuczciwej konkurencji. Austriacka firma zarzucała także PKP PLK, że nie wyjaśniła czy fakt przygotowania dokumentacji projektowej przez spółkę kontrolowaną przez ZUE nie utrudniał uczciwej konkurencji w przetargu na wykonawstwo. Chodzi tu o firmę Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu, która należy w całości do ZUE. O zarzutach Porr pisaliśmy tutaj.

7 marca Krajowa Izba Odwoławcza, po rozpoznaniu odwołania Porr Polska Construction wydała wyrok oddalający odwołanie, uznając je za niezasadne. Porr ma prawo odwołać się od tego wyroku do sądu.

– Cieszę się z tej decyzji, która potwierdza, że ZUE złożyło najlepszą ofertę w tym postępowaniu. Odczuwam również satysfakcję, że Krajowa Izba Odwoławcza uznała insynuacje przytaczane przez naszego konkurenta za bezzasadne – powiedział "Rynkowi Kolejowemu" Wiesław Nowak, prezes ZUE.

W Porr usłyszeliśmy, że firma oczekiwała innego wyroku. – Jednakże akceptujemy orzeczenie KIO i życzymy firmie ZUE powodzenia przy realizacji tego kontraktu – podkreślił w rozmowie z "RK" Siegfried Weindok, członek zarządu Porr Polska.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony