Partnerzy serwisu:

Trakcja PRKiI wygrała przetarg na odcinek Racibórz – Chałupki

Jakub Madrjas 19.03.2019 2,5k

Trakcja PRKiI wygrała przetarg na odcinek Racibórz – Chałupki
Fot. Trakcja PRKiI
PKP PLK rozstrzygnęła przetarg na wykonanie przebudowy sieci trakcyjnej wraz z robotami towarzyszącymi na odcinku Racibórz – Chałupki.
Zamówienie, które obejmuje też przebudowę przepustu w km 49,872 linii kolejowej 151, zostało ogłoszone w grudniu według nowych zasad, mających zachęcić do udziału mniejszych wykonawców i w efekcie pozwolić na większą konkurencję.

Jak się okazało, zgłosili się giganci: Trakcja PRKiI ZUE, PKP Energetyka i Skanska. Oferty Electren i Transkolu zostały odrzucone. Pomimo znacznego przekroczenia kosztorysu, PKP PLK zaakceptowała ofertę Trakcji PRKiI wartą 34,9 mln złotych brutto.

Realizacja ma się zakończyć do końca listopada 2019 roku. Inwestycja jest częścią przebudowy magistrali E59 na odcinku Kędzierzyn-Koźle – Chałupki (granica państwa)”. Więcej na temat zakresu inwestycji piszemy tutaj.

W ramach przebudowy linii 151 PKP PLK podpisała niedawno umowę na projekt stacji Racibórz. Natomiast przetarg na przebudowę odcinka Kędzierzyn-Koźle – Stare Koźle trzeba było unieważnić. Odcinek Racibórz – Chałupki ma długość 20 kilometrów; obecnie prędkość pociągów jest tu ograniczona do 50-60 km/h.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony