Partnerzy serwisu:

Przetarg na modernizację i elektryfikację linii Lublin – Stalowa Wola Rozwadów

Łukasz Kuś 20.04.2016 802

Przetarg na modernizację i elektryfikację linii Lublin – Stalowa Wola Rozwadów
fot. Szczepek CC0
PLK ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie modernizacji linii kolejowych nr 68 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów wraz z elektryfikacją.
Inwestycja jest finansowana w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. Linia kolejowa nr 68 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów jest linią pierwszorzędną, jednotorową, niezelektryfikowaną za wyjątkiem odcinka Lublin – Lublin Zemborzyce i stacji Stalowa Wola Rozwadów, gdzie jest linią dwutorową i zelektryfikowaną. Linia kolejowa nr 565 jest linią pierwszorzędną, jednotorową, niezelektryfikowaną.

Na podstawie umowy realizowanej w ramach systemu „Projektuj i buduj” wykonane zostaną następujące roboty budowlane: przygotowanie terenu, budowa sieci trakcyjnej od st. Zemborzyce do st. Stalowa Wola Rozwadów linii nr 68 oraz na linii 565 wraz z modernizacją istniejących odcinków sieci trakcyjnej, roboty odtworzeniowe na torach wraz z optymalizacją układu geometrycznego, remont istniejącego i wykonanie nowego systemu odwodnienia oraz odcinkowe wzmocnienie podtorza, dostosowanie istniejących obiektów inżynieryjnych do parametrów linii, przebudowa istniejących oraz budowa nowych peronów, przebudowa urządzeń srk w wybranych lokalizacjach, budowa telekomunikacyjnych sieci kablowych.

– Przeprowadzenie zakładanych robót budowlanych doprowadzi do dostosowania układu torowego do rzeczywistych potrzeb użytkowników oraz uzyskania następujących parametrów techniczno-eksploatacyjnych linii: osiągnięcie prędkości maksymalnej: 100/120 km/h (odcinkowo) z lokalnymi ograniczeniami do 70 km/h, zapewnienie dopuszczalnych nacisków na oś 221 kN dla wszystkich torów szlakowych i stacyjnych oraz obiektów inżynieryjnych, zastosowanie nawierzchni bezstykowej oraz rozjazdów zgrzewanych na wszystkich torach, zwiększenia przepustowości linii – czytamy w ogłoszeniu.

Modernizacja trasy Lublin – Stalowa Wola jest jednym z 9 projektów, które PLK planuje sfinansować w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Pozwoli to na uruchomienie wschodniej magistrali kolejowej łączącej Rzeszów – Stalową Wolę – Lublin – Białystok i Olsztyn. 

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony