Partnerzy serwisu:

Przetarg na modernizację wielkopolskiego odcinka linii 353

Łukasz Kuś 21.07.2016 390

Przetarg na modernizację wielkopolskiego odcinka linii 353
fot. Axe GFDL
PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na modernizację fragmentu linii Poznań – Toruń. Chodzi o odcinek na terenie województwa wielkopolskiego.
Przetarg w formule „zaprojektuj i buduj” obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych na odcinku od stacji Poznań Wschód do Wydartowa na granicy województw wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego.

Zamówienie obejmuje wykonanie m.in. projektu budowlanego i wykonawczego, pozyskanie niezbędnych pozwoleń oraz roboty budowlane. PLK chce gruntownie zmodernizować ten odcinek. Prace objąć mają nawierzchnię kolejową i podtorze, urządzenia srk, urządzenia elektroenergetyczne i sieć trakcyjną, przejazdy kolejowe, perony i małą architekturę na stacjach Pobiedziska i Trzemeszno. O wyborze wykonawcy zadecydują kryteria ceny (60% wagi oceny) i termin realizacji (40% wagi).

Po modernizacji prędkość maksymalna pociągów towarowych na tym odcinku ma wynieść 100 km/h a pociągów pasażerskich 160 km/h.

To kolejny przetarg na prace na linii 353. Na początku roku PLK ogłosiła przetarg na modernizację peronów i sieci trakcyjnej na odcinku Poznań Wschód – Trzemeszno. Wykonawcą tej inwestycji, o której piszemy więcej TUTAJ został Torpol. W czerwcu z kolei ogłoszono przetarg na modernizację odcinka od granicy IZ Olsztyn (przed stacją Biskupiec Pomorski) do stacji Olsztyn Główny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony