Partnerzy serwisu:

Przerwana sieć trakcyjna w Opolu. Magistrala E30 nieczynna

Jakub Madrjas 05.08.2022 10,5k

Przerwana sieć trakcyjna w Opolu. Magistrala E30 nieczynna
zdjęcie ilustracyjne fot. PKP Polskie Linie Kolejowe
Dziś (5 sierpnia) przed godz. 13 doszło do zerwania sieci trakcyjnej na odcinku Opole Główne – Opole Zachodnie. Z powodu prowadzonej modernizacji odcinek jest jednotorowy, więc ruch pociągów został wstrzymany.
Jak informuje Karol Jakubowski z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, na miejscu pracują już służby. Sprowadzona została również lokomotywa spalinowa, która powinna niedługo zacząć przeciąganie pociągów.

Na razie trudno podać skalę spodziewanych utrudnień na bardzo obciążonej magistrali E30, która z powodu organizacji prac podczas prowadzonej modernizacji jest w tym miejscu jednotorowa. Już teraz pięć pociągów PKP Intercity jest opóźnionych o ponad 20 minut, w tym jeden – z innych przyczyn – o 166 minut.

– W tej chwili nie ma jeszcze deklaracji wykonawcy dotyczących terminu przywrócenia ruchu – informuje Karol Jakubowski.

Jak pisaliśmy niedawno, organizacja prac w ten sposób, że długi odcinek Opole Główne – Opole Zachodnie jest jednotorowy powoduje znaczne wydłużenie czasu przejazdu pociągów i powracające utrudnienia dla pasażerów. Niestety, modernizacja magistrali coraz bardziej się przedłuża.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony