Partnerzy serwisu:

Przerwa w ruchu na szlaku Trzebinia – Chrzanów potrwa do 7 lipca

Jakub Madrjas 28.05.2020 47

Przerwa w ruchu na szlaku Trzebinia – Chrzanów potrwa do 7 lipca
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
W związku z kontynuacją inwestycji na magistrali E30 (linii nr 133) Katowice – Kraków oraz nr 93 Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice autobusy zastąpiły niektóre pociągi w kilku relacjach. Szlak między Trzebinią a Chrzanowem został całkowicie zamknięty.
W większości przypadków komunikacja zastępcza z powodu prac torowych dotyczy tylko niektórych pociągów. Jak wymienia Dorota Szalacha z PKP Polskie Linie Klejowe, autobusy zastąpiły cześć pociągów na odcinkach: Jaworzno Szczakowa – Kraków Główny, Trzebinia – Kraków Główny oraz Krzeszowice – Oświęcim i Chrzanów – Krzeszowice.

Ponadto, prace przy wzmocnieniu nasypu kolejowego na szlaku Trzebinia – Chrzanów (linia nr 93) wymusiły całkowite zamknięcie szlaku. – Autobusy komunikacji zastępczej zapewniają m.in. przejazd na odcinkach Kraków – Chrzanów, Chrzanów – Krzeszowice lub Chrzanów – Trzebinia oraz Oświęcim – Krzeszowice – wymienia przedstawicielka spółki. Przerwa w uchu pociągów ma miejsce od 25 maja do 7 lipca w obu torach. Później do 31 lipca te prace będą kontynuowane w jednym torze.

Ta informacja nie zgadza się z informacjami na stronie Polregio – przewoźnik podawał, że komunikacja zastępcza będzie obowiązywać od 4 maja do 13 czerwca. Przedstawicielka PLK podkreśla jednak, że zmiany są uwzględnione w korekcie rozkładu jazdy od 15 marca do 13 czerwca i będą w kolejnej, która wchodzi od 14 czerwca do 28 sierpnia.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony