Partnerzy serwisu:

Przerwa w ruchu na linii 140 do Rybnika może potrwać kilkanaście dni

Jakub Madrjas 16.07.2021 6,4k

Przerwa w ruchu na linii 140 do Rybnika może potrwać kilkanaście dni
Fot. Tomasz Weis
Naprawa torów na odcinku linii 140 Leszczyny – Czerwionka potrwa nawet kilkanaście dni – poinformowała PKP PLK.
Jak już informowaliśmy, dziś w nocy o godz. 4:15 na odcinku linii 140 Leszczyny – Czerwionka wykoleił się pociąg PKP Intercity "Chopin" z Wiednia do Warszawy. Pasażerowie pociągu wyjechali w dalszą drogę do Warszawy i Krakowa autobusami podstawionymi przez przewoźnika. Koleje Śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Pociągi PKP Intercity jadą trasą zmienioną. 

PKP PLK informuje, że ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia na odcinku Leszczyny – Czerwionka był podmyty po bardzo obfitych nocnych deszczach fragment toru, ale zastrzega, że komisja wyjaśni dokładne przyczyny zdarzenia. O godzinie 12:00 służby techniczne zakończyły prace przy wkolejaniu dwóch wagonów pociągu relacji Bohumin – Warszawa Wschodnia.

Zdjęcie, wykonane przez naszego Czytelnika Tomasz Weisa, pokazuje, że sytuacja na linii nr 140 jest poważna. – Kontynuowany jest przegląd uszkodzonej infrastruktury. Wstępnie oszacowano, że do wznowienia ruchu ze stacji Rybnik w kierunku Tychów i Mikołowa konieczna jest naprawa około kilometra toru i jednego rozjazdu. Prace mogą potrwać kilkanaście dni – przyznaje PKP PLK. 

Do czasu wznowienia ruchu pociągów obowiązują zmiany w komunikacji. Przewoźnik Koleje Śląskie utrzymuje zastępczą komunikację autobusową, a pociągi PKP Intercity kierowane są zmienioną trasą. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony