Partnerzy serwisu:

Przemyśl wysyła pomoc w pociągach powrotnych na Ukrainę

Jakub Madrjas 27.02.2022 2,5k

Przemyśl wysyła pomoc w pociągach powrotnych na Ukrainę
Fot. Marcin Kowalski, facebook
W Przemyślu po raz pierwszy udało się załadować pociąg wracający na Ukrainę pomocą humanitarną. Prezydent miasta apeluje o wysyłanie pomocy do innych miast, bo magazyny są pełne. Podobnie z pomocą dotyczącą transportu – również sugeruje kierowanie się do innych miejsc wzdłuż granicy. 
O udanej akcji napełniania pociągu Kolei Ukraińskich, który przywiózł uchodźców, pomocą humanitarną (w tym żywnością i wodą) poinformował nas mieszkaniec Przemyśla Karol Gajdzik z blogu PrzemyślMy. W załadowywaniu pociągu do Mościsk uczestniczyło 200 osób – wolontariuszy.


Akcję, jak i pomoc organizował urząd miasta. Prezydent Wojciech Bakun apeluje, żeby nie przesyłać na razie do Przemyśla pomocy humanitarnej dla Ukrainy, bo bardziej jest potrzebna w innych miejscach.

– Na chwilę obecną posiadamy absolutnie wszystko w dużych ilościach! Zorganizowaliście tak wielką pomoc, że wszystkie nasze magazyny są pełne. Nie jesteśmy w stanie na chwilę obecną przyjmować kolejnych transportów! Pomoc, którą chcecie przywieźć do nas, będzie za chwilę potrzebna w zupełnie innych miejscach, innych miastach –zaapelował.

 
Podobnie jest z pomocą transportową. – Prosimy nie przyjeżdżać do Przemyśla z zamiarem zabrania osób uciekających z Ukrainy w inne miejsca. Są zorganizowane transporty do wszystkich miast i nie będzie możliwości podjechania i czekania na chętnych w mieście czy okolicznych parkingach – przestrzega prezydent. Według naszych informacji, taka pomoc może być szczególnie potrzebna w mieście Krościenko, które nie posiada dobrych połączeń transportowych. Niestety, prowadzącą tam linią kolejową nr 108 z Zagórza obecnie nie kursują pociągi. Staramy się dowiedzieć, czy jest możliwe uruchomienie takich połączeń. 

Jak donosi blog PrzemyślMy, sytuacja uchodźców na dworcu Przemyśl Główny jest dobra. Sam dworzec zmienia się, z każdym kolejnym pociągiem służby udoskonalają swoje działania. 



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony