Partnerzy serwisu:

Pociąg Przemyśl – Odessa: Od 10 stycznia wygodniej nad Morze Czarne

Kasper Fiszer 10.01.2018 393

Pociąg Przemyśl – Odessa: Od 10 stycznia wygodniej nad Morze Czarne
Dworzec kolejowy w Odessiefot. Jewgienij Bal, lic. CC BY-SA 3.0
Podróż z Przemyśla do Odessy bezpośrednim kursem PKP IC i UZ od dziś może być wygodniejsza. Przewoźnicy z Polski i Ukrainy wprowadzają bowiem możliwość przejazdu w przedziale jedno- lub dwuosobowym (dotychczas sprzedawano jedynie miejsca leżące w przedziałach czteroosobowych). To istotne, bo podróż z nadgranicznego polskiego miasta nad brzeg Morza Czarnego zajmuje przeszło 16 godzin.
Od dziś podróżujący kursującym od dokładnie miesiąca pociągiem relacji Przemyśl Główny – Odessa Główna mogą podróżować w wagonach jednej z trzech klas. Dotychczas bilety sprzedawane były jedynie na miejsca leżące w przedziałach czteromiejscowych (klasa T4, a według oznaczeń ukraińskich – kupe). Obecnie do wyboru są także przedziały dwu- i jednomiejscowe.

Przedziały w wagonach można dowolnie konfigurować

– Koleje Ukraińskie [Ukrzaliznycia, UZ] doprecyzowały możliwości konfiguracji przedziałów sypialnych w składzie pociągu nr 35/36. Cały skład liczy cztery wagony, ale może być operatywnie wzmacniany w zależności od zainteresowania podróżnych. W każdym wagonie jest dziewięć przedziałów, w każdym z nich – cztery miejsca sypialne, które mogą być aranżowane zgodnie z następującymi standardami: T4 (cztery miejsca w przedziale), T2 (dwa miejsca w przedziale) i T1 (jedno miejsce w przedziale) – wylicza Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Wraz z wprowadzeniem możliwości rezerwacji przedziału dla mniejszej liczby osób zmieniły się warunki taryfowe oferty Odessa Specjal, w ramach której wydawane są bilety na przejazd. – W związku ze specyfikacją przekazaną przez Koleje Ukraińskie dotyczącą wagonów kursujących w składzie pociągu nr 35/36 relacji Przemyśl Główny – Odessa Główna – Przemyśl Główny, a także przekazaniem cen za miejsca sypialne w kategorii Double i Single, oferta na powyższe połączenie została rozszerzona – usłyszeliśmy od przedstawicielki PKP IC. Utrzymano przy tym znaczną ulgę na przejazd względem standardowej taryfy SCIC-TWZ obowiązującej w relacjach z krajami wschodnimi.

Ceny wahają się od 34,20 do 79,70 euro

I tak łączny koszt przejazdu osoby dorosłej w relacji Przemyśl Główny – Odessa Główna wynosi 34,20 euro w klasie T4, 45,20 euro w T2 i 79,70 euro w T1. Znaczną część opłaty stanowi koszt tzw. miejscówki (również jest on regulowany w ramach oferty Odessa Specjal), np. w przedziale Single wynosi on 48 euro. Wszystkie ceny przeliczasne są w kasie biletowej na złotówki na podstawie tzw. kolejowego kursu euro. Sprzedaż odbywa się wyłącznie w kasach stacjonarnych spółki.

Pociąg z Przemyśla do Odessy jest kolejnym uruchamianym w ramach współpracy PKP Intercity i UZ w ostatnim czasie i jednym z czterech przejeżdżających obecnie przez przejście graniczne Medyka – Mostyska II. PKP Intercity nie odpowiedziało wprost na nasze pytanie o zainteresowanie nowo uruchomionym kursem. W związku z bardzo dużym zapotrzebowaniem na przewozy międzynarodowe z Polski na Ukrainę należy jednak spodziewać się dobrych wyników frekwencji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony