Partnerzy serwisu:

Przejście pod torami w Żurawicy powstanie, ale później

Jakub Madrjas 17.10.2017 898

Przejście pod torami w Żurawicy powstanie, ale później
fot. Janusz J., lic. CC BY-SA 2.5 Wikimedia common
Nie udało się rozstrzygnąć przetargu PLK na koncepcję przejścia pod torami w Żurawicy na linii 91 Kraków – Medyka. Zarządca infrastruktury nie rezygnuje z inwestycji.
Żurawica to licząca niespełna 5 tysięcy mieszkańców miejscowość położona kilka kilometrów na Północ od Przemyśla. Przebiega przez nią linia 91 z Krakowa do granicy w Medyce, stanowiąca część międzynarodowej magistrali E30. W tym roku PLK ogłosiła, że przeanalizuje możliwość budowy tu przejścia podziemnego. Jednak przetarg na opracowanie koncepcji przejścia unieważniono.

– 5 października minął termin składania ofert w postępowaniu przetargowym na wykonanie koncepcji budowy przejścia pod torami w stacji Żurawica na linii nr 91 Kraków Główny- Medyka. Wpłynęła jedna oferta. Po jej sprawdzeniu, PKP Polskie Linie Kolejowe postanowiły unieważnić postępowanie, gdyż oferta znacząco przekraczała kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PLK.

Jak zapewniła przedstawicielka spółki, zarządca nie rezygnuje z realizacji inwestycji. – PLK jeszcze w tym roku planuje powtórzyć procedurę wyłonienia wykonawcy na przygotowanie koncepcji budowy tego przejścia – zapewniła.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony