Partnerzy serwisu:

Przejazd tymczasowy w Zielonce pozostanie. Do czasu ukończenia tunelu

Martyn Janduła 21.10.2016 278

Przejazd tymczasowy w Zielonce pozostanie. Do czasu ukończenia tunelu
fot. UM Zielonka
Jest dobra informacja dla zmotoryzowanych mieszkańców Zielonki. Udało się wypracować z PKP PLK kompromis w sprawie tymczasowego przejazdu kolejowego na linii kolejowej E75. Wykonawca prac utrzyma go do otwarcia tunelu w ul. Kolejowej. Kolejarze zapewniają, że nie wpłynie to na harmonogram prac.
Torpol – wykonawca pierwszego etapu modernizacji linii kolejowej E75 Rail Baltica na odcinku od Warszawy Rembertów przez Zielonkę do Tłuszcza – poinformował, że w związku z potrzebą dokończenia skomplikowanego układu szynowego na stacji Zielonka, jest zmuszony zamknąć przejazd tymczasowy w ciągu ulic ks. Abramskiego-Słowackiego na okres około 4 miesięcy. Zamknięcie miało nastąpić 21 listopada.

Miasto wyrażało jednak w tej sprawie swój zdecydowany sprzeciw. Wszystko dlatego, że nie jest jeszcze gotowy tunel drogowy w ciągu ul. Kolejowej. Rada Miasta wraz z burmistrzem apelowali, że tymczasowy przejazd powinien być zamknięty dopiero po skończeniu tej drugiej inwestycji. Wszystko jednak wskazuje na to, że kolejarze ugięli się pod protestem mieszkańców.

Przejazd zostanie


– Kontaktowaliśmy się i spotykaliśmy się z inwestorem i wykonawcą kilkukrotnie, przedstawiając swoje argumenty przeciwko planom likwidacji przejazdu tymczasowego w Zielonce na tak długi okres – mówi Grzegorz Dudzik, burmistrz Zielonki. – Bardzo się cieszę, że te argumenty zostały wysłuchane. Bardzo dziękuję Zarządowi PKP PLK za zrozumienie naszej miejskiej sytuacji, za przychylność i konkretne decyzje, które pozwolą pozostawić przejazd tymczasowy do momentu oddania tunelu – podkreśla.

Informację tę potwierdza także zarządca. – W ostatnim czasie prowadziliśmy rozmowy z Zielonką w celu wypracowania jak najlepszego rozwiązania sytuacji. W efekcie tych konsultacji, tymczasowy przejazd kolejowy zostanie utrzymany do czasu otwarcia tunelu w ciągu ul. Kolejowej – mówi Łukasz Kwasiborski z biura prasowego PKP PLK. – Rozwiązanie to nie będzie miało wpływu na terminowe zakończenie budowy tunelu – zaznacza.

Zarządca informuje, że możliwe będą także krótkoterminowe zamknięcia przejazdu związane z bieżącymi pracami.

Wykonawca poczeka

Likwidacja przejazdu tymczasowego jest niezbędna do zakończenia wszystkich prac torowych. Wykonawca musi zabudować elementy ruchome rozjazdu. Jednak przez decyzję PKP PLK, prace te zostaną przesunięte i wykonane dopiero po oddaniu do ruchu tunelu w ulicy Kolejowej. To może jednak nastąpić dopiero wiosną 2017 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony