Partnerzy serwisu:

Przejazd specjalny z okazji 7-lecia Kolei Śląskich

Jakub Madrjas 04.10.2018 1,1k

arrow
arrow
Przejazd specjalny z okazji 7-lecia Kolei Śląskich
Przejazd specjalny z okazji 7-lecia Kolei Śląskich
Przejazd specjalny z okazji 7-lecia Kolei Śląskich
Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem chcielibyśmy zaprosić wszystkich miłośników kolei do wspólnego świętowania naszych „urodzin” – zapraszają Koleje Śląskie.
W tym roku jubileuszowy pociąg ruszy 6 października do Częstochowy Stradomia, gdzie na podróżnych czekać będzie możliwość zwiedzenia Muzeum Historii Kolei. 

Przejazd „Jubilacika” – bo tak będzie się nazywać ten wyjątkowy pociąg – rozpocznie się w Katowicach o godzinie 15:08. Trasa będzie wiodła m.in. przez Boronów, a więc w części linią na co dzień nieobsługiwaną przez Koleje Śląskie. Oprócz Katowic zatrzymamy się również w Chorzowie, Bytomiu i Tarnowskich Górach.

Do wzięcia udziału w jubileuszowym przejeździe konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie się poprzez formularz rejestracyjny, liczba miejsc jest bowiem ograniczona. W tym celu trzeba skorzystać z elektronicznego systemu rezerwacyjnego na stronie internetowej. Rezerwacja startuje 2 października o godz. 17:00.

Po dokonaniu rezerwacji należy w odpowiednim terminie wykupić bilet w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach. Do udziału w przejeździe będzie uprawniał bilet „10 godzin po sieci” wraz ze specjalnym kuponem – będzie zatem możliwość podróżowania innymi naszymi pociągami w czasie 10 godzin. Koszt takiego biletu to 18 zł. Rezerwacja gwarantuje miejsce siedzące, nie są one jednak numerowane.

W cenie biletu przewidziany jest nie tylko przejazd tam i z powrotem, ale również zwiedzanie Muzeum Historii Kolei (oczywiście pociąg powrotny będzie czekał na zwiedzających). Zwiedzanie nie będzie wymagało dalekiej wycieczki, bowiem ekspozycja muzealna została umieszczona w kilku salach położonych na pierwszym piętrze dworca w Częstochowie Stradomiu. Na zwiedzających czekają tu m.in. bogate zbiory lamp kolejowych, urządzeń kolejowych i mundurów kolejarskich. Rzadkim eksponatem jest symulator jazdy elektrowozem. Można tu również zobaczyć zrekonstruowane pomieszczenie zawiadowcy stacji.

– Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem nasza propozycja spotka się z ciepłym przyjęciem i dużym zainteresowaniem ze strony podróżnych. Zachęcamy do rezerwowania miejsc i wybrania się z nami w jubileuszową podróż. Zapewniamy miłą atmosferę i być może kilka drobnych niespodzianek na pokładzie… – podsumowują KŚ.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony