Partnerzy serwisu:

Przed świętami drożeje Bilet weekendowy w PKP Intercity

Michał Szymajda 22.12.2016 973

Przed świętami drożeje Bilet weekendowy w PKP Intercity
Drożeją bilety w ofercie Bilet Weekendowyfot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
Tuż przed Wigilią PKP Intercity wprowadza podwyżkę cen popularnych biletów weekendowych. Na szczęście nie jest wielka.
Bilet weekendowy (dawniej Bilet podróżnika) uprawnia do podróżowania na jednym bilecie od dnia poprzedzającego dzień wolny od godziny 19, do 6 rano po ostatnim dniu wolnym. Podróż można odbyć w pociągach PKP Intercity (choć przewoźnicy regionalni mają także swoje oferty weekendowe). W praktyce sprowadza się to do możliwości odbycia podróży pomiędzy godziną 19 w piątek a 6 rano w poniedziałek, chyba, że dodatkowy dzień wolny wypada w dzień przed lub po weekendzie (tak jak 26 grudnia 2016, który jest dniem świątecznym i wypada w poniedziałek, a więc na Bilecie weekendowym możemy jeździć do wtorku, do 6 rano). Wówczas okres jego obowiązywania wydłuża się o jeden dzień.

Są dwa warianty „weekendówki”. Jeden obowiązuje w pociągach TLK i IC, drugi we wszystkich pociągach uruchamianych przez PKP Intercity (choć w przypadku podróży pociągami EIP, czyli Pendolino, za wydanie miejscówki trzeba dodatkowo dopłacić 10 zł, jeśli jednak wszystkie miejsca są zajęte, na pokład nie zostaniemy wpuszczeni). Dodatkowo pasażer może wybrać opcję przejazdu w 1. lub 2. klasie w obu wariantach. Pierwszy Bilet weekendowy dotąd kosztował 79 zł (w klasie 1 – 109 zł), natomiast Bilet weekendowy MAX – 154 zł (247 zł – klasa 1).

PKP Intercity wprowadziło zmiany w cenniku w poprzedni weekend szeroko o tym nie informując. Teraz Bilet weekendowy w opcji na 2. klasę w przejazdach pociągami TLK i IC będzie kosztował 81 zł. Nowy cennik biletów weekendowych, obowiązujący od 23 grudnia 2016, prezentujemy poniżej.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony