Partnerzy serwisu:

Przed strajkiem w PR: Spokojnie na Pomorzu Zachodnim?

Marek Synowiecki 08.11.2013 103

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
Komentarze:
2013-11-08 09:52:54 Autor: 12x12
---
Stasiu - klaskałeś , to za chwilę ci się czkawką odbije.
2013-11-08 11:53:29 Autor: Ryszard Król
---.dynamic.gprs.plus.pl
Jestem przewodniczącym ZZM w PR Szczecin, byłem na tym spotkaniu. Nie padło żadne słowo o strajku. Dlaczego więc Pan marszałek stwierdza, że w zachodniopomorskim nie ma nastrojów do strajku. Brak takiego tematu nie odzwierciedla nastrojów załogi. Nikt tyle nie da co Pan marszałek obieca.
Jeżeli chce Pan mieć pewność proszę o spotkanie w tym temacie.
Pozdrawiam
2013-11-08 14:33:01 Autor: Rolfi
---.dynamic.gprs.plus.pl
Pan marszałek może się bardzo zdziwić. Wszystkie deklaracje są fajne, jak się tylko deklaruje. Gdzie są konkrety na papierze? Dlaczego marszałkowie nie chcieli podpisać gwarancji pracowniczych dla ludzi z PR? Bo to nie byłyby czcze deklaracje, tylko konkrety? O czym świadczy to, że nie było woli podpisania? O tym, że ludzie zaraz wylecą na bruk? Pozdrawiam
2013-11-08 17:17:41 Autor: exif
---
"...doprowadzi do zwołania zgromadzenia wspólników, celem zmian w zarządzie Przewozów Regionalnych"
Panie marszałku, nie ma pan najmniejszego pojęcia o tym czym pan rzekomo zarządza.
Zgromadzenie wspólników może ewentualnie, na wniosek zarządu, podjąć decyzję o utworzeniu oddziałów.
A zarząd powołuje i odwołuje rada nadzorcza. To są dwa zupełnie różne organy, zgodnie z prawem nie mogące ingerować w bieżące zarządzanie spółką.

@ Ryszard Król
Czyli było spotkanie, ale było na nim zupełnie co innego niż mówi marszałek?
To może o tym że nie będzie zwolnień to też tak trochę "na wyrost" powiedział?
2013-11-08 20:00:25 Autor: analityk
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
my na Pomorzu Zachodnim „dokładamy do interesu” w innym województwie

To ciekawe bo w ostatnich latach raczej było odwrotnie...
2013-11-09 07:21:13 Autor: paradoks
---.dynamic.chello.pl
Panie Marszałku, dlaczego wszyscy, przepraszam w Kolejach Mazowieckich nie, reszta to wszyscy boicie się artykułu 23` kodeksu pracy? Przewozy regionalne są dla zaspokojenia podstawowych potrzeb ludności lokalnych i muszą być dotowane. Dziś każdy marszałek chce swoją kolej, bo "nie będzie dokładał do innych" W Radzie Nadzorczej każe województwo ma swojego przedstawiciela i cały bałagan jest bo nie potraficie się dogadać. Każdy ciągnie w swoją stronę. Jeden chce być mądrzejszy od drugiego. Jeśli faktycznie PR jest źle zarządzany to wymieńcie kadrę w całych PR od dyrektorów po naczelników, od sekretarki po referenta. Przykład Kolei Śląskich nic Was nie nauczył. Dziś w Urzędach Marszałkowskich bardzo często doradzają ludzie, którzy się nie sprawdzili na kolei, lub emeryci z dawnych układów. Ich prywatna wendeta nie powinna priorytetem zmian, które są potrzebne, ale robione spokojnie z pracownikiem (człowiekiem), który w tych zmianach jest najważniejszy. Artykuł 23` jest tu najlepszym rozwiązaniem. Gwarantuje spokój i rozwagę.
2013-11-12 19:57:03 Autor: Skipper
---.promax.media.pl
Historia uczy jednego , ,ze jeszcze nigdy nie nauczyła nikogo i niczego, Historia kolei Śląskich pokazała ze żdnego Marszałka nie nauczyła, że z koleją nie można igrać jak się natym nie znamy. Marszałkowie to Matoły nie mające pojęcia o koleji ale z uporem pijaka chcą doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego w kraju a potem będą patrzeć na kogo zwalić swoją niekompetencje i ignorancję.Puk, puk panowie Marszałkowie pora się obudzić i zostawić to tym którzy się natym znają.
2013-11-13 15:25:03 Autor: JÓZEK
---.centertel.pl
Strajk ma na celu wywalczenie gwarancji zatrudnienia....maszynista w PR.średnio zarabia 3tysiące i "paradoks" proponuje art.23' Panie Marszałku ja bym brał w ciemno bo w maszyniści w KS zarabiają śerdnio 7tyś.
Można w dalszym ciągu zatrudniać emerytów i uzupełniać nimi braki kadrowe ale to rozwiązanie na "krótką metę" ONI kiedyś umrą-oby nie za nastawnikiem.
Restrukturyzacja Przewozów Regionalnych
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony