Partnerzy serwisu:

Przed Kolejami Ukraińskimi rok strategicznych zmian

Martyn Janduła 30.01.2017 144

Przed Kolejami Ukraińskimi rok strategicznych zmian
fot. Martyn Janduła
– 2017 powinien być rokiem strategicznych zmian w Kolejach Ukraińskich – zapowiada Eugeniusz Krawcow, wiceminister infrastruktury na Ukrainie oraz szef Rady Nadzorczej Ukrzaliznyci. Ocenia jednocześnie, że w 2016 r. udało się ustabilizować sytuację narodowego przewoźnika kolejowego i przezwyciężyć wiele problemów. Dostrzegł w tym dużą zasługę Wojciecha Balczuna. Teraz w planach jest skupienie się na taborze przewoźnika.
Zdaniem Eugeniusza Krawcowa, wiceministra infrastruktury na Ukrainie oraz szefa Rady Nadzorczej Ukrzaliznyci, wśród najważniejszych osiągnięć Kolei Ukraińskich w 2016 roku było wprowadzenie elektronicznego systemu zamówień publicznych ProZorro. – Przyniesie to nie chwilowy, a długotrwały efekt w zwalczaniu korupcji – ocenia. Według wiceministra, ważne są też działania dążące do budowy przedsiębiorstwa pionowo zintegrowanego oraz stawianie pasażera na pierwszej pozycji, poprzez szereg pozytywnych zmian w tym sektorze.

W 2016 roku Ukrzaliznycia uruchomiła nowe pociągi pasażerskie oraz pojawiły się nowe trasy. – W nowym roku przewoźnik ma się skupić właśnie na rozwijaniu tego trendu, bo kolej opiera się przecież na pasażerach – mówi Krawcow. W planach znalazły się zapowiedzi mówiące o stałym zwiększaniu taboru. Pozytywnie przy tym ocenił postęp w tym aspekcie, który dokonał się już rok wcześniej.

– Plany Kolei Ukraińskich związane z taborem na 2017 rok przechodzą obecnie pierwszy stopień oceny – mówi wiceminister. – Realizacja tego planu pozwoli przywrócić równowagę taborową przewoźnika i rozwiąże problem braku wagonów – dodaje. Stwierdza też, że jest to priorytetowa kwestia w 2017 roku.

Według Krawcowa, strategicznym kierunkiem pracy Kolei Ukraińskich w 2017 roku musi zostać zakończenie drugiego etapu reformy, a także kształtowanie zintegrowanej pionowo struktury firmy, przyśpieszenie podziału polityki państwowej i korporacyjnego zarządzania firmą. – W rezultacie przewoźnik powinien stać się korporacją, klarownie skonstruowaną pod kątem działalności – zaznaczył przewodniczący Rady Nadzorczej Ukrzaliznyci. Oprócz tego, jego zdaniem konieczne jest skonstruowanie ładu korporacyjnego i wprowadzenie standardów międzynarodowych, jak również przedłużyć wprowadzenie publicznego doboru pracowników.

– Teraz musimy się skoncentrować na pracy w 2017 roku, aby nie powtórzyć wcześniejszych błędów, na które pozwoliliśmy sobie w poprzednich latach. Chcemy skutecznie zbudować nowe wagony. To jest główny nasz cel – kończy Eugeniusz Krawcow.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony