Partnerzy serwisu:

Przebudowa stacji Sławków na półmetku

Redakcja 10.01.2020 41

arrow
arrow
Przebudowa stacji Sławków na półmetku
fot. PKP PLK
Przebudowa stacji Sławków na półmetku
Przebudowa stacji Sławków na półmetku
Przebudowa stacji Sławków na półmetku
Przebudowa stacji Sławków na półmetku
Stacja Sławków w Zagłębiu Dąbrowskim staje się wygodniejsza dla podróżnych. Prace minęły półmetek. Pasażerowie wsiadają do pociągów z wyższego peronu i korzystają z nowej wiaty. Zmienia się drugi peron. Inwestycja o wartości 35 mln złotych realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe ze środków budżetowych.
Peron wyspowy na stacji Sławków na linii kolejowej Sosnowiec Główny – Tunel został zastąpiony przez dwa jednokrawędziowe perony. Gotowy jest już jeden podwyższony peron, wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię. Podróżnym o ograniczonych możliwościach poruszania się dojście na peron ułatwia pochylnia. Jest nowa wiata, ławki, oświetlenie i nagłośnienie. Oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy zapewniają dobrą informację o kursujących pociągach.

Na stacji wymieniane są tory i sieć trakcyjna. Ułożono już około ok. 3 km nowych torów i zamontowano sieć trakcyjną. Przebudowa obejmuje 10 rozjazdów, most i przejazd kolejowo-drogowy w obrębie stacji. Rozjazdy będą wyposażone w urządzenia elektrycznego ogrzewania, które zapewnią sprawny przejazd pociągów zimą. Nowa nastawnia wyposażona zostanie w komputerowe urządzenia sterowania ruchem. Zwiększy się sprawność i poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Przebudowa stacji Sławków realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększy komfort obsługi podróżnych. Sprawniejszy będzie przewóz towarów, także pomiędzy Azją a Europą, dzięki rewitalizacji wjazdu na bocznicę LHS (Linia Hutnicza Szerokotorowa). W Sławkowie na linii LHS znajduje się Euroterminal, który zapewnia międzynarodowy przewóz towarów. 5 stycznia 2020 roku dojechał tu pierwszy towarowy pociąg z Chin. Inwestycja Polskich Linii Kolejowych pozytywnie wpłynie na wzrost konkurencyjności transportu kolejowego.

PKP PLK w lutym 2019 roku podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót w stacji Sławków w ramach projektu inwestycyjnego związanego z pracami na liniach nr 62, 660 na odcinku Tunel – Bukowno – Sosnowiec Płd. Inwestycja ze środków budżetowych sięgająca prawie 35 mln złotych na celu usprawnienia połączeń kolejowych na terenie Zagłębia Dąbrowskiego i sieci kolejowej. Zakończenie wszystkich prac zaplanowano na IV kwartał 2020 roku.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony