Partnerzy serwisu:

Przebudowa przystanku Kraków Business Park jednak dla własnej spółki PLK

Jakub Madrjas 09.04.2021 2,9k

Przebudowa przystanku Kraków Business Park jednak dla własnej spółki PLK
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Zmiana rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę przystanku Kraków Business Park. PKP PLK anulowała wybór firmy Diag-Most i wybrała Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej. To spółka należąca do PKP PLK.
W listopadzie PKP PLK rozpisały przetarg na przebudowę wybudowanego w 2007 roku przystanku Kraków Business Park. W marcu jako najkorzystniejszą wybrano ofertę PRI Diag-Most z Warszawy, z ceną 17 370 590,00 zł brutto.

Umowa nie została jednak podpisana. Tydzień po wybraniu wykonawcy PKP PLK  poinformowała o unieważnieniu tej czynności i ponownej ocenie ofert. Odbyła się ona dziś (9 kwietnia) i tym razem zamawiający na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b) Prawa Zamówień Publicznych odrzucił ofertę PRI Diag-Most. Ustęp ten mówi o odrzuceniu oferty jeżeli wadium nie zostało wniesione lub jeżeli zostało ono wniesione w sposób nieprawidłowy. 

Podobnie jak w poprzednim rozstrzygnięciu, odrzucone zostały też oferty doświadczonych wykonawców (ZUE, Strabagu i TrackTec). Pozostały dwie: Swietelsky Rail oraz Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej (spółka z grupy PKP PLK). Z nich dwóch korzystniejszą złożył PNUIK, o wartości 17 674 999,81 złotych i została ona wybrana jako najkorzystniejsza.

Jak zapowiada PKP PLK, przystanek Kraków Business Park zyska podwyższone perony, pochylnie dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się, nowe wiaty i oznakowanie, ścieżki naprowadzające i stojaki rowerowe. Odnowione zostanie przejście podziemne. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na II kwartał 2021 r., a zakończenie jeszcze na koniec tego roku. Inwestycja ma zostać dofinansowana przez Unię Europejską z Instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony