Partnerzy serwisu:

Przebudowa peronów w Nowym Dworze Mazowieckim na półmetku

inf. prasowa PKP PLK 10.06.2019 1,6k

Przebudowa peronów w Nowym Dworze Mazowieckim na półmetku
fot. PKP PLK
Podróżni korzystają w całości z przebudowanego nowego peronu nr 2 na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. Dzięki rozbudowie obiektów na stacji będą mogły zatrzymać się dłuższe składy jadące w wakacje nad morze.
Podróżni zyskali lepszą obsługę i lepsze możliwości dojazdów do pracy, szkoły i na wypoczynek na stacji Nowy Dwór Mazowiecki. PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększyły długość peronu nr 2 o 100 metrów w kierunku Modlina. Teraz konstrukcja ma 300 metrów.

W ramach inwestycji budowane są także nowe dojścia, które zapewnią lepszy dostęp mieszkańcom na peron i do kolei. Będą one systematycznie udostępniane podróżnym. Prace obejmują też budowę nowej antypoślizgowej nawierzchni, montaż LED-owego oświetlenia i dodatkowych ławek. Dotykowe ścieżki prowadzące oraz ostrzegawcze pasy dotykowe zapewniają dostępność stacji dla osób słabowidzących iniedowidzących. Wkrótce zamontowane będą także dodatkowe wyświetlacze z systemem informacji pasażerskiej.

W drugim etapie inwestycji wykonawca przystąpi do prac na peronie nr 1. Obiekt, podobnie jak peron nr 2, zostanie rozbudowany, oferując podróżnym wyższy komfort obsługi. Wykonawca zdemontuje obecną nawierzchnię i rozbuduje instalacje kablowe. Równolegle rozpoczną się roboty przy budowie ścianek peronowych nowej części obiektu oraz prace związane z usunięciem kolizji z siecią trakcyjną.

Na czas robót od 10 czerwca do 10 lipca obsługa podróżnych na stacji Nowy Dwór Mazowiecki odbywać się będzie wyłącznie na nowym peronie nr 2. Inwestycja wpłynie też na zmiany w kursowaniu pociągów. Szczegółowe informacje o połączeniach dostępne są na stronie portalpasazera.pl oraz u przewoźników kolejowych.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty, Budownictwo oraz Torim Izabela Marchwińska. Zakończenie inwestycji zaplanowano na przełomie III i IV kwartału bieżącego roku. Wartość inwestycji to 4 mln zł. Środki pochodzą z budżetu spółki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony