Partnerzy serwisu:

Prywatni czescy przewoźnicy kolejowi obniżają ceny biletów

Michał Szymajda 27.08.2020 1,8k

Prywatni czescy przewoźnicy kolejowi obniżają ceny biletów
Pociąg RegioJet na peronie w chorwackiej Rijecefot. M. Szymajda, Rynek Kolejowy
Taniej na terenie Węgier, ze Słowacji do Chorwacji czy pomiędzy Pragą a Ostrawą. RegioJet i Leo Express przy końcówce lata wprowadzają różne promocje biletowe.
Pierwszy operator – RegioJet, wprowadził promocyjne ceny biletów dla pasażerów, którzy zdecydują się na podróż pociągiem Praga – Rijeka. Dla relacji z Bratysławy nad Adriatyk bilet na miejsce siedzące można było dostać już za 9,90 euro, a na leżankę – za 19.90. Tanie bilety były jednak dostępne tylko 25 sierpnia. Nie można też było ich wymieniać ani zwracać. – RegioJet sprzedał dotychczas około 65 tysięcy biletów kolejowych do i z Chorwacji. To najbardziej udany projekt nowych połączeń kolejowych w historii RegioJet. W ramach podziękowania i jednocześnie motywacji do wyjazdu na wakacje nad morze pod koniec lata, sprzedajemy teraz bilety kolejowe w super niskiej cenie. Cena jest nawet niższa niż w przypadku biletu na podróż z Bratysławy do Koszyc – powiedziała Ivana Kašická, dyrektor słowackiego oddziału RegioJet. Nie wiemy na razie, ile biletów sprzedał w ten sposób przewoźnik. Ostatni pociąg z Rijeki do Pragi ma pojechać 26 września.

Sprzedaż na Węgrzech i bilety z przesiadką

Ale to nie jedyna akcja prywatnego operatora. Jak zauważyli polscy fani przewoźnika z profilu RegioJet PL Unofficial, przewoźnik zaczął sprzedawać bilety w relacjach wewnątrzkrajowych na Węgrzech. Do tego rozszerzył współpracę z austriackim przewoźnikiem WestBahn i oferuje połączenia pomiędzy Budapesztem a Salzburgiem przez Wiedeń. Na Węgrzech pociągi RegioJetu zatrzymują się poza stolicą w miastach Mosonmagyarovar, Györ i Hegyeshalom. Jak zwracają uwagę miłośnicy, obecnie ceny biletów pomiędzy oddalonymi od siebie o 130 km Budapesztem a Györem u tradycyjnego przewoźnika zaczynają się od kwoty 7,10 euro (2520 forintów) w pociągu osobowym. Dla porównania w RegioJet najtańszy bilet w tej relacji kosztuje 5 euro.

Do tego RegioJet zmienił swój system rezerwacyjny, co umożliwiło zakup jednego biletu na połączenia kolejowe z Bogumina czy Ostrawy do Wiednia i Budapesztu z bezpieczną przesiadką w Brnie. Dzięki zmianie spadły ceny i z Bogumina (tuż przy granicy z Polską) do Budapesztu można się dostać za ok. 62 złote, a z Ostrawy jeszcze taniej. Do Wiednia z Ostrawy dojedziemy za ok. 50 złotych. Dodatkowo uczniowie, studenci i seniorzy mają prawo do skorzystania z ulgi na odcinku czeskim - radzą fani przewoźnika.

Tanio też w Leo Express

Bardzo tanie bilety wprowadza także Leo Express. Zaledwie za 9 koron (to w przeliczeniu około 1,50 zł) można pojechać z Pragi do Ostrawy bądź w przeciwną stronę. – Oferta obowiązuje do końca tegorocznego rozkładu jazdy. Tanie bilety są już w systemie rezerwacyjnym i można je kupić na ponad 30 dni przed odjazdem pociągu – powiedział Emil Sedlařík, rzecznik Leo Expres

Promocyjne bilety są też dostępne w innych relacjach. Na przykład Ołomuniec – Praga, Studenka – Praga, Prerov – Praga, Stare Mesto u Uherskeho Hradiste – Praga oraz Otrokovice – Praga.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony