Partnerzy serwisu:

Pruszków z nowym przystankiem na linii 447 i parkingiem P&R

mj / RK 10.08.2017 2,3k

Pruszków z nowym przystankiem na linii 447 i parkingiem P&R
ParzniewFot. PKP PLK
W ramach inwestycji na linii 447 w Parzniewie powstanie nowy przystanek. To dobra wiadomość dla mieszkańców nowego osiedla w Pruszkowie. Trwają już prace zmierzające do jego powstania. Mieszkańcy, poza lepszym dostępem do kolei, mają zyskać także nowy parking samochodowy oraz stojaki na rowery.
Prace modernizacyjne linii kolejowej nr 447 z Warszawy do Grodziska Mazowieckiego już się toczą. Na razie wykonawca wzmacnia konstrukcje pod torami i przygotowuje się do modernizacji. Zaś od września przystąpi do właściwych prac, które polegać będą m.in. na wymianie torów oraz urządzeń sterowania ruchu. Spowoduje to roczne zamknięcie linii dla ruchu pociągów. Więcej o zakresie inwestycji piszemy tutaj. Pasażerowie w tym czasie będą mieli zapewnioną komunikację zastępczą, którą organizują wspólnie Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie oraz Koleje Mazowieckie. Autobusy mają kursować nawet co 15 minut.

Windy, wiaty, tunel

W związku z pracami zaplanowano budowę jednego nowego przystanku osobowego o nazwie Parzniew. PKP Polskie Linie Kolejowe postanowiły przybliżyć jak będzie wyglądać nowy obiekt. Jak informuje zarządca, całość infrastruktury dostosowana będzie do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronie znajdzie się m.in. winda oraz elementy oznakowania dotykowego, które zwiększą bezpieczeństwo osób niewidomych i niedowidzących.

Dojście do peronu zapewni przejście podziemne, które będzie prowadziło w trzech kierunkach: na peron, ulicę Przejazdową oraz na ulicę 36 P.P. Legii Akademickiej. W ramach inwestycji powstaną także nowe chodniki.

Na peronie zlokalizowane zostaną elementy małej architektury, takie jak wiaty, czy ławki, przystanek będzie także wyposażony w urządzenia głosowej i wizualnej informacji podróżnych, gdzie m.in. będzie wyświetlał się czas. By zachować jak najwyższe standardy peron oznakowany będzie elementami bezpieczeństwa ruchu pieszych.

Z parkingiem P&R i B&R

Aby zachęcić mieszkańców do podróży koleją, przy przystanku wybudowany zostanie parking dla samochodów. W pobliżu wind pojawią się także specjalne miejsca oczekiwania na pociąg dla osób niepełnosprawnych. Również aktywni mieszkańcy znajdą coś dla siebie – powstanie co najmniej 10-stanowiskowy stojak na rowery.

Podróżni będą mogli skorzystać z nowego przystanku pod koniec przyszłego roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony