Partnerzy serwisu:

Prokuratura wznowiła śledztwo ws. sprzedaży PKL

Jakub Madrjas 02.10.2017 1

Prokuratura wznowiła śledztwo ws. sprzedaży PKL
fot. PKL
Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie, w zeszłym tygodniu wznowiła ona po ponad trzech latach postępowanie dotyczące sprzedaży Polskich Kolei Linowych (PKL).
– Zostało wznowione postępowanie dotyczące przekroczenia uprawnień bądź niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w związku ze sprzedażą przez PKP SA akcji PKL SA, których nabywcą była spółka Polskie Koleje Górskie. Podstawą podjęcia postępowania była potrzeba poszerzenia zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego poprzez przesłuchanie kolejnych świadków posiadających wiedzę w tej sprawie – powiedział PAP Hnatko, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie. W zależności od zeznań prokuratura podejmie dalsze czynności w tej sprawie. – Z uwagi na etap tego postępowania bliższych informacji więcej nie udzielamy – zakończył rzecznik. Poprzednie postępowanie w tej sprawie zakończyło się umorzeniem w lutym 2014 r., ponieważ wówczas śledczy nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego podczas transakcji.

Polskie Koleje Linowe zostały sprzedane przez PKP w 2013 r. spółce Polskie Koleje Górskie, którą założyły cztery podhalańskie gminy, jednak pieniądze na ten cel wyłożył fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, który następnie sprzedał swoje udziały specjalnie do tego celu powołanej spółce Altura z siedzibą w Luksemburgu.

Przed rokiem w Radiu Kraków minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk zapowiedział, że wkrótce zostaną opublikowane wyniki badania sprzedaży spółek z grupy PKP. Natomiast w lutym 2016 roku politycy Prawa i Sprawiedliwości zapowiadali podjęcie działań na rzecz powrotu Polskich Kolei Linowych pod kontrolę Skarbu Państwa. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony