Partnerzy serwisu:

Szwajcarzy za chwilę poznają rozkład jazdy 2017/2018

Artur Bogdanowicz 26.05.2017 368

Szwajcarzy za chwilę poznają rozkład jazdy 2017/2018
Fot. Artur Bogdanowicz
W poniedziałek na stronie internetowej przewoźnika pojawi się projekt rozkładu jazdy Kolei Szwajcarskich (SBB CFF FFS) obowiązującego od połowy grudnia 2017 roku. Błędy i propozycje korekt mogą być zgłaszane poprzez formularz internetowy do połowy czerwca, przewoźnik przekaże je właściwym kantonom składającym zamówienia na przewozy.
W ruchu krajowym nowością będą kursujące co godzinę bez przystanków na trasie pociągi InterRegio Genewa – Lozanna, dzięki czemu czas podróży między miastami skróci się o 11 minut. Piętrowe pociągi typu IC2000 na linii Genewa Lotnisko – Berno – Lucerna zatrzymują się dodatkowo w Nyon, Morges, Palézieux i Romont. Nowa para pociągów pojawi się m.in. na linii z Bazylei i Lucerny przez tunel Gottharda do Lugano.

Z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy na torach pojawi się para bezpośrednich pociągów Zurych – Wenecja. Raz dziennie para składów ETR 610 połączy Mediolan przez Zurych z Frankfurtem nad Menem. Będzie to drugi po nocnym połączeniu Monachium – Mediolan bezpośredni pociąg z Niemiec do włoskiej Lombardii. Zwiększona liczba pociągów ucieszy podróżnych linii Zurych – Stuttgart.

SBB zainwestuje rocznie między 2017 a 2020 po 3,2 mld franków w utrzymanie i rozbudowę infrastruktury kolejowej. Oznacza to znaczną liczbę miejsc na których prowadzone będą prace torowe i czasowo ograniczony ruchu pociągów. Wieczorami w dni robocze w kwadracie Lucerna – Olten – Bazylea – Zurych na ich skutek kursować będzie mniej pociągów. Latem 2018 roku na 7 tygodni całkowicie zamknięta będzie dla ruchu trasa Lozanna – Puidoux – zamiast pierwotnie planowanych częściowych ograniczeń w wybranych godzinach przez osiem miesięcy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony