Partnerzy serwisu:

Prof. Wierzbowski: Liczne zmiany prawne wymagają profesjonalnego doradztwa [film]

Rynek Kolejowy 21.12.2016 311

Liczne zmiany prawne, związane z nowelizacją Ustawy o transporcie kolejowym, czy wprowadzeniem IV Pakietu Kolejowego, wymagają od operatorów i zarządców infrastruktury sprawnego poruszania się w gąszczu prawnych zagadnień. Kancelaria prawna Prof. Wierzbowski i Partnerzy zajmuje się pełnią zagadnień, jakie mogą stanąć przed spółkami kolejowymi.
Pod auspicjami kancelarii Prof. Wierzbowski i Partnerzy – powstał jedyny jak dotąd komentarz do Ustawy o transporcie kolejowym. Kancelaria stale reaguje na nowe zagadnienia, np. dotyczące zmian w prawie zamówień publicznych. W tej sprawie profesor zabrał głos podczas tegorocznego Kongresu Kolejowego w Gdańsku.

Od strony prawnej kryteria mierzalne są bezpieczniejsze dla zamawiającego

– Odejście od ceny jako najważniejszego kryterium oceny ofert, pod pewnymi względami nie jest takie dobre. Jako prawnik jestem przywiązany do tego, by decydowały kryteria mierzalne. Wtedy mniej ryzykujemy, że zainteresuje się nami instytucja z trzema literami w nazwie – komentował profesor Marek Wierzbowski podczas debaty, z której relację można przeczytać tutaj.

Prof. Marek Wierzbowski wskazał jednak, że większym problemem jest praktyka organizowania, a raczej nieorganizowania przetargów w związku z ograniczeniem inwestycji, niż kwestie prawne. Wnoszenie spraw do Krajowej Izby Odwoławczej stało się tak powszechne, że w praktyce KIO, zamiast interweniować w przypadku nieprawidłowości, zajmuje się rozstrzyganiem przetargów. – Ale dzieje się tak, bo przetargów jest tak mało, że firmy nie tyle walczą o pieniądze co, czasami, po prostu o przetrwanie – argumentował.

Pomoc przy szerokim spektrum spraw


Oprócz doradztwa w kwestiach regulacyjnych oraz reprezentowania klientów w postępowaniach administracyjnych przed prezesem UTK, prawnicy kancelarii mają bardzo bogate doświadczenie w sprawach przed sądami powszechnymi. Także w sprawach z odwołań od decyzji prezesa UTK, ale również w innych rozpoznawanych przez sądy powszechne, w których występuje silny pierwiastek regulacji z zakresu kolejnictwa (w tym w wielomilionowych sporach odszkodowawczych) oraz przed sądami administracyjnymi.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony