Partnerzy serwisu:

Produkcyjny problem z ICE 4. DB wstrzymało odbiory pociągów

Michał Szymajda 05.04.2019 9,3k

Produkcyjny problem z ICE 4. DB wstrzymało odbiory pociągów
ICE 4 w Berliniefot. Andre_de, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
W elektrycznych zespołach trakcyjnych ICE 4, produkowanych przez konsorcjum Siemensa i Bombardiera, zauważono problem, który dotyczy jakości spawów na pudle pojazdu. Do czasu rozwiązania problemu Deutsche Bahn wstrzymało odbiory pociągów.
Z informacji prasowych DB, jak i oświadczenia Siemensa i Bombardiera nie wynika jaki konkretny charakter ma problem, ale wiadomo, że chodzi o jakość spawów na pudle pociągów, które nie spełniają oczekiwań. Te są wykonywane w Polsce, we Wrocławiu, w zakładach Bombardiera. Ten producent odpowiada za realizację 30% wartości kontraktu, budując wagony do zespolonego pociągu. Bombardier sam zwrócił uwagę na problem i zapowiedział jego rozwiązanie.

Bombardier z Siemensem, we wspólnym oświadczeniu poinformowali, że blisko współpracują zarówno z DB jak i z EBA (Niemiecki Urząd Kolejowy) nad rozwiązaniem technicznego problemu, który pojawił się w niektórych już dostarczonych pojazdach. Konsorcjum wykonawców podkreśla, że wszystkie obecnie produkowane pudła są pozbawione wad, podobnie jak nadwozia pociągów, które znajdują się w normalnej eksploatacji. Zaznacza, że charakter problemu nie zagraża bezpieczeństwu ruchu kolejowego. Pomimo tego DB wstrzymało odbiór kolejnych ICE 4 aż do czasu, kiedy jakość spawów w zatrzymanych składach zacznie odpowiadać temu określonemu w specyfikacji.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony