Partnerzy serwisu:

Producent mundurów kolejowych szyje maseczki dla kolejarzy

JM/lm, Rynek Kolejowy/Fundacja Grupy PKP 26.03.2020 1015

arrow
arrow
Producent mundurów kolejowych szyje maseczki dla kolejarzy
Fot. Fundacja Grupy PKP
Producent mundurów kolejowych szyje maseczki dla kolejarzy
Producent mundurów kolejowych szyje maseczki dla kolejarzy
Bydgoska firma Modus, na co dzień zajmująca się szyciem mundurów, rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych. Zostaną nieodpłatnie przekazane Fundacji Grupy PKP, która rozdzieli je między pracowników PKP Cargo, PKP SKM oraz przekaże Związkowi Zawodowemu Dyżurnych Ruchu.
Oprócz pracowników z Grupy PKP maseczki ochronne otrzymają także wolontariusze, którzy pomagają kolejarzom przebywającym na kwarantannie. Szyte przez Modus maseczki ochronne to produkty jednorazowego użytku. Zostaną przekazane całkowicie bezpłatnie i mają posłużyć kolejarzom, którzy pozostają na służbie i są narażeni na potencjalny kontakt z wirusem.

Marek Ulewicz, prezes zarządu firmy Modus, zadeklarował, że w miarę możliwości produkcyjnych, udostępni maseczki kolejnym podmiotom kolejowym, które się do niego zgłoszą. Wcześniej maseczki trafiły również do Wojewódzkiego Sztabu Antykryzysowego, Wojsk Obrony Terytorialnej i szpitali w Bydgoszczy.

– Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej i nietypowej sytuacji. Podczas panującej pandemii COVID-19 zadaniem Fundacji Grupy PKP jest wsparcie kolejarzy, m.in. poprzez przekazanie im środków ochrony osobistej, które pozwolą bezpiecznie odbywać służbę na rzecz pasażerów. Dziękuję firmie Modus za podjęcie wyzwania i zmobilizowanie całej załogi, która włączyła się w przygotowanie maseczek. Dzięki nim kolejarze pozostający na służbie będą bardziej bezpieczni – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Modus to firma, która od ponad 70 lat jest producentem mundurów, garniturów i odzieży korporacyjnej. Jest jedną z największych firm tego typu w Polsce. Rocznie produkuje ok. 60 tys. par spodni i 50 tys. marynarek. Swoje wyroby firma dostarcza do setki instytucji w Polsce i eksportuje je do ponad 15 państw na całym świecie. Mundury dostarcza m.in. do spółek PKP PLK, PKP Cargo, Kolei Mazowieckich czy Przewozów Regionalnych.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport