Partnerzy serwisu:

Problemy z zestawami kołowymi w ICE4. Trwa akcja serwisowa

Michał Szymajda 13.04.2021 2,7k

Problemy z zestawami kołowymi w ICE4. Trwa akcja serwisowa
ICE4 w Dortmundziefot. M. Szymajda
Deutsche Bahn wykryły problemy z zestawami kołowymi eksploatowanymi we flocie szybkich składów zespolonych ICE4, które budowane są wspólnie przez Siemensa i Bombardiera (obecnie część Alstomu). Pomimo tego seria pojazdów nie została wycofana z ruchu.
Informacja o problemach z niektórymi zestawami kołowymi z wewnętrznym łożyskowaniem w wózkach tocznych, zbudowanych przez Bombardier Transportation (obecnie Alstom), pojawiła się na początku kwietnia. Problem został rozpoznany podczas rutynowych badań ultradźwiękowych zestawów w ramach normalnego programu utrzymania ICE4. Występuje w pojazdach, które dotarły do DB w 2020 roku.

– Podczas rutynowych kontroli swoich pociągów ICE 4 Deutsche Bahn wykryło anomalie na niektórych kołach jezdnych dostarczonych przez poddostawcę. DB zwróciła się do producentów: Siemens Mobility i Bombardier Transportation GmbH (obecnie część grupy Alstom) o usunięcie usterek. Nie ma to wpływu na bezpieczeństwo użytkowania. Skrócono interwał między badaniami ultradźwiękowymi kół z określonej partii. Poinformowano o tym niemiecki organ nadzorczy (EBA). Siemens Mobility jest generalnym wykonawcą pociągów ICE 4. Koła, których dotyczy problem, pochodzą od poddostawcy firmy Bombardier Transportation GmbH – napisał w odpowiedzi na pytania o usterkę przedstawiciel Siemens Mobility w Polsce – Marcin Górecki.

Według niemieckich mediów problemem mogą być dotknięte koła w 800 osiach 50 eksploatowanych obecnie 12-wagonowych ICE4. Wymiany kół zostaną przeprowadzone w ciągu najbliższych kilku tygodni i zostaną zakończone do lata. Nie będzie zatrzymania eksploatacji serii pojazdów, trwają dostawy kolejnych. Od grudnia 2020 trwa przekazywanie do DB 17. siedmiowagonowych ICE4. Zamówiono kolejnych 50 13-wagonowych pociągów i 20 siedmioczłonowych. Wszystkie wejdą do ruchu do 2024 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony