Partnerzy serwisu:

Problemy taborowe PKP Intercity. Wyłączone zespoły trakcyjne i wagony

Jakub Madrjas 05.02.2021 13,1k

Problemy taborowe PKP Intercity. Wyłączone zespoły trakcyjne i wagony
Fot. Marceli Raś, SM42.pl
Za aż siedem pociągów EIP oraz osiem IC, które miały być obsłużone zespołami trakcyjnymi, PKP Intercity uruchomiło dziś składy wagonowe. Do tego w kilku pociągach brakuje wagonów przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnością oraz wagonów gastronomicznych.
Pasażerowie PKP Intercity natykają się dziś (5 lutego) na dużo nieprzyjemnych niespodzianek. Siedem pociągów EIP obsłużono składami wagonowymi zamiast Pendolino. Podobnie było w przypadku ośmiu połączeń kategorii IC. Do tego w dwóch pociągach brakuje wagonów przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach, a w pięciu - wagonów gastronomicznych. Z kolei za pociąg TLK 85112/3 „Kociewie” uruchomiono autobus. Przewoźnik informuje o zmianach pasażerów na swojej stronie internetowej.

Jak wyjaśnia Agnieszka Serbeńska z biura prasowego PKP Intercity, aż 8 z 20 jednostek ED-250 jest wyłączonych na naprawy i przeglądy. Z floty 20 pojazdów ED161 na czynności utrzymaniowe skierowane zostało 7 jednostek. - Sytuacja w zakresie dostępności wymienionych EZT ustabilizuje się w perspektywie najbliższych dwóch tygodni - zapewnia przedstawicielka spółki.Zastępcza komunikacja autobusowa za pociąg TLK 85112/3 Kociewie została zorganizowana z powodu defekt lokomotywy spalinowej SU4210-008.

- Ze względu na trudne warunki atmosferyczne obecnie proces utrzymaniowy wszystkich pojazdów kolejowych (lokomotyw, wagonów, elektrycznych zespołów trakcyjnych) wymaga więcej czasu i przygotowań niż w porze letniej - wyjaśnia problemy PKP Intercity dodając, że stan techniczny każdego z pojazdów jest kontrolowany na bieżąco i w razie potrzeby podejmowane są działania naprawcze. - Co ważne oględziny techniczne pojazdów dokonywane są nie tylko na wyspecjalizowanych warsztatach, lecz także na każdej stacji zwrotnej - podkreśla Agnieszka Serbeńska.

Jak zaznacza PKP Intercity pasażerowie, którzy odbyli podróż w składach zastępczych mają prawo do złożenia reklamacji (każda rozpatrywana jest indywidualnie).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony