Partnerzy serwisu:

Problemy Logistics & Transport Company, przewoźnik stracił umowę z PLK

Jakub Madrjas 04.11.2021 9,3k

arrow
arrow
Problemy Logistics & Transport Company, przewoźnik stracił umowę z PLK
Fot. Adam Kupniewski
Problemy Logistics & Transport Company, przewoźnik stracił umowę z PLK
Problemy Logistics & Transport Company, przewoźnik stracił umowę z PLK
Spółka Logistics & Transport Company ze Skarbimierza przestała płacić PKP PLK za dostęp do infrastruktury. Urząd Transportu Kolejowego wydał zgodę na rozwiązanie umowy.
Urząd Transportu Kolejowego w opublikowanej pod koniec października decyzji z 17 września wyraził zgodę na rozwiązanie umowy z 1 grudnia 2020 r. o wykorzystanie zdolności przepustowej do przewozu rzeczy zawartej pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe a Logistics & Transport Company. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Umowa z PLK już rozwiązana


We wniosku do UTK PLK udowodniła, że prowadzone przez nią dotychczas działania windykacyjne nie doprowadziły do uregulowania przez Przewoźnika należności za korzystanie z infrastruktury kolejowej. Urząd próbował zgodnie z procedurami skontaktować się z przewoźnikiem, ale żadna z prób nie przyniosła efektu. W związku z tym UTK rozpatrywał sprawę dalej, i wydał decyzję o przyznaniu zgody na rozwiązanie umowy, od której nie przysługuje odwołanie.

Jak poinformował "Rynek Kolejowy" rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, spółka skorzystała już z tego prawa. – Umowa pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a Logistics & Transport Company sp. z o.o została rozwiązana z powodu braku uregulowania przez przewoźnika należności za korzystanie z infrastruktury kolejowej – podał rzecznik.

Komornik zajął gagarina? 

W Krajowym Rejestrze Sądowym nie figurują wpisy dotyczące ewentualnego postępowania upadłościowego przewoźnika. Można natomiast znaleźć informację o sięgających kilkuset tysięcy złotych zaległościach względem urzędu skarbowego. Do Redakcji "Rynku Kolejowego" dotarło również zdjęcie sugerujące, że jedna z lokomotyw M62 została zajęta przez komornika.

Podobnie jak Urzędowi, nie udało nam się skontaktować z LTC. Spółka dotąd unikała rozgłosu; przed dwoma laty kupiła z Newagu jedną nową lokomotywę Dragon. Według statystyk Urzędu Transportu Kolejowego w 2019 była znaczącym graczem na rynku usług trakcyjnych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony