Partnerzy serwisu:

Problem z kładką wodociągową w Szczecinie. Pociągi notują opóźnienia

Michał Szymajda 16.05.2017 278

Problem z kładką wodociągową w Szczecinie. Pociągi notują opóźnienia
Pociągi dojeżdżające i wyjeżdżające ze Szczecina notują opóźnieniafot. Michał Szymajda, Rynek Kolejowy
W Szczecinie, w niedzielę nad ranem doszło do awarii konstrukcji kładki utrzymującej wodociąg nad szlakiem kolejowym do Poznania. Wpływa to na ruch pociągów.
W niedzielę 14 maja doszło do uszkodzenia kładki z rurami ciepłowniczymi, które znajdują się nad linią 351 w Szczecinie. Nie spowodowało to zatrzymania pociągów, ale wpływa na ich opóźnienia. Po uszkodzeniu Zakład Wodociągów i Kanalizacji zdecydował wspólnie z PKP PLK o wykluczeniu z ruchu jednego z torów, nad którym znajduje się fragment uszkodzonej konstrukcji.

– Ruch pociągów na linii 351 Szczecin Główny – Poznań cały czas się odbywa. Składy jeżdżą po jednym torze – nr 2. Trwa ustalanie szczegółów dotyczących naprawy uszkodzonej kładki z jej właścicielem. 16 maja zostaną podjęte ostateczne decyzje nt. zakresu prac oraz terminów wykonania naprawy – powiedziała Joanna Kubiak z zespołu prasowego PKP PLK. Utrudnienia w ruchu pociągów wynikają jedynie z konieczności zmiany kierunku jazdy niektórych składów PKP Intercity, co generuje kilkuminutowe opóźnienia odjeżdżających pociągów.

– Wjazdy i wyjazdy ze stacji Szczecin Główny odbywały się nieprzerwanie przez stację Szczecin Port Centralny, a komunikacja pociągów kolei niemieckich linią 433 przez stację Szczecin Wzgórze Hetmańskie – dodaje Joanna Kubiak.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony