Partnerzy serwisu:

Problem na linii do Muszyny i Krynicy. Ziemia osunęła się na tory

Michał Szymajda 30.08.2021 4,3k

Problem na linii do Muszyny i Krynicy. Ziemia osunęła się na tory
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Bardzo silne opady deszczu, które przeszły w nocy nad Sądecczyzną, doprowadziły do osunięcia się skarpy na tory linii 96. Linia była nieprzejezdna, ale PKP PLK poradziły już sobie z problemem.
Na poprowadzoną wzdłuż Popradu malowniczą linię 96 osunęła się ziemia ze skarpy położonej nad torami, gdzie przebiega droga 971.

– Intensywne, nocne opady deszczu spowodowały osunięcie się ziemi na tory kolejowe na szlaku Żegiestów - Andrzejówka. Konieczne było czasowe wstrzymanie ruchu pociągów i uruchomienie komunikacji zastępczej. Zastępcze autobusy pojechały za 8 pociągów: 2 pociągi PKP Intercity, 2 Kolei Małopolskich i 4 Polregio – napisała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak zapewnia - informacje o zmianach na bieżąco były przekazywano podróżnym na stacjach i przystankach oraz w pociągach.

O godz.12.35 wznowiono ruch pociągów na kolejowej trasie Tarnów – Krynica. Na miejscu, służby techniczne zabezpieczyły teren i nadal monitorują sytuację.

– Obecnie, ze względu na bezpieczeństwo składy jadą z ograniczoną prędkością na długości 60 m między Żegiestowem a Andrzejówką – dodaje przedstawicielka zarządcy infrastruktury.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony