Partnerzy serwisu:

Próba zamachu na KDP w Niemczech. Jedna osoba aresztowana

Artur Bogdanowicz, Rynek Kolejowy/Der Spiegel 23.03.2020 266

Próba zamachu na KDP w Niemczech. Jedna osoba aresztowana
Von Wo st 01 / Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0 de,
W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Nadrenii Północnej-Westfalli aresztowali w pobliżu Kolonii 51-latka podejrzanego o dokonanie próby zamachu na trasę KDP.
W piątek Krajowa Policja Śledcza Hesji potwierdziła, że prowadzi śledztwo na temat możliwej próby zamachu na trasie KDP. Wówczas wiadomo było, że nieznani sprawcy poluzowali śruby mocujące przy szynach na moście Theißtal, na trasie Kolonia – Frankfurt nad Menem.

Według informacji tygodnika "Der Spiegel", pierwszy problem zauważył maszynista jednego z porannych ICE przejeżdżających na tej trasie w piątek. Skład zachował się nietypowo, niemal chybotliwie podczas przejazdu, więc pracownik DB od razu powiadomił o tym służby. Dokonano natychmiastowej kontroli i stwierdzono poluzowanie śrub w wielu miejscach, a w kilku – brak umocowania szyny. Trasę od razu zamknięto, a pociągi między Nadrenią Północną-Westfalią a Hesją przekierowano na objazdy.

Już w nocy z soboty na niedzielę policjanci z Nadrenii Północnej-Westfalli aresztowali w pobliżu Kolonii 51-latka podejrzanego o dokonanie próby zamachu na trasę KDP. W jego aucie znaleziono narzędzia, przy pomocy których najprawdopodobniej dokonano poluzowania śrub na moście. Według informacji tygodnika "Der Spiegel" to obywatel Niemiec, który kilka miesięcy temu zwolniony został z aresztu w Norymberdze i nie posiada stałego meldunku. W Bawarii odsiadywał karę za szantaż. Tygodnik informuje, że podejrzany miał wysłać pismo do kanclerz Niemiec Angeli Merkel i kilku innych polityków, w którym przypisywał sobie czyn. Ze szczegółami opisał, co dokładnie zrobił. Podejrzany znajduje się obecnie w areszcie śledczym. Motywy jego postępowania nie są na razie znane.
 
Most Theißtal, o długości 484 metrów i wysokości do 50 metrów, powstał w 2001 roku jako część trasy kolei dużych prędkości.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony