Partnerzy serwisu:

Próba zablokowania reaktywacji pociągów do Bielawy

Michał Szymajda 15.12.2019 27,8k

Próba zablokowania reaktywacji pociągów do Bielawy
zdjęcie ilustracyjne - przejazd próbny do Bielawyfot. Roman Czubiński
Pierwszego dnia reaktywacji pociągów na odcinku Dzierżoniów – Bielawa podjęto próbę zablokowania pociągu. Mimo wszystko składy kursują i wożą tłumy pasażerów.
Sądząc po liczbie podróżnych, którzy skorzystali z pociągów do Bielawy Zachodniej, o frekwencję na odcinku od Dzierżoniowa do Bielawy możemy być spokojni. Na wieczorne połączenia składy są wzmacniane dodatkowymi spalinowymi zespołami trakcyjnymi. Niestety w dniu reaktywacji doszło do przykrych incydentów.

– Potwierdzam, że działkowcy, którzy od lat korzystali z nielegalnego przejścia przez tory, próbowali zablokować przejazd pociągu, jednak zostali poinformowani o tym, jaka jest cena takiej blokady i odstąpili od protestu – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Niestety doszło też do groźnych incydentów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na trasie pociągu, na torach, poukładano tłuczeń, który w jednym przypadku doprowadził nawet do uszkodzenia przewodów powietrznych zespołu trakcyjnego.

Przypomnijmy, że już przed otwarciem linii dochodziło do protestów przeciwko jej budowie. Najgłośniej protestowała w Bielawie rodzina, która, podobnie jak działkowcy, korzystała z "dzikiego" przejazdu przez tory i obawiała się, że odnowiona linia kolejowa będzie przeszkodą w realizacji miejskiej obwodnicy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony