Partnerzy serwisu:

Próba kradzieży sieci trakcyjnej na CMK w biały dzień

Michał Szymajda 23.08.2019 10,8k

Próba kradzieży sieci trakcyjnej na CMK w biały dzień
Fot. PKP Energetyka
Na Centralnej Magistrali Kolejowej, w środku letniego dnia w czwartek 22 sierpnia, doszło do próby kradzieży elementów sieci trakcyjnej. Zuchwały proceder doprowadził do zdemolowania rozkładu jazdy na jednej z najważniejszej linii kolejowej w Polsce.
Jak informuje PKP PLK, do próby kradzieży doszło 22 sierpnia około godziny 13.00 na szlaku Strzałki – Idzikowice na Centralnej Magistrali Kolejowej.

W obniżoną sieć trakcyjną wjechał pociąg Pendolino relacji Warszawa Wschodnia – Wrocław Główny. Sieć, uderzając w czoło pojazdu, doprowadziła do pęknięcia szyby w kabinie maszynisty. Na szczęście nic mu się nie stało. Pasażerowie pociągu kontynuowali podróż autobusami do stacji Koluszki i dalej pociągiem do Wrocławia.

– Część pociągów normalnie kursujących przez CMK kierowana była zmienioną trasą przez stacje Tomaszów Mazowiecki i Koluszki. Podróżni na stacjach i przystankach byli informowani o aktualnej sytuacji i zmianach w kursowaniu pociągów. W pociągach informacje przekazywały drużyny konduktorskie – poinformowały PKP PLK.

Dzięki pracy energetyków i PKP PLK rozkładową jazdę pociągów po CMK przywrócono o godzinie 2:30 23 sierpnia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony