Partnerzy serwisu:

Prezydent Grudziądza wystąpił do PKP PLK o budowę nowego przystanku

jm, Rynek Kolejowy/Biuro Prezydenta Grudziądza 19.03.2013 0

Archiwum RK
Zaloguj się
OK
Zapomniałem hasła
 
 
Komentarze:
2013-03-19 11:38:28 Autor: MKol
---.play-internet.pl
Panie Malinowski, pociąg to nie tramwaj, nie będzie się zatrzymywał co pół kilometra. Jest przystanek na Mniszku i na przedmieściu. A argumentacja tutaj: http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/nowe-pociagi-dojada-do-grudziadza-moze-powstanie-nowy-przystanek, że ludzie będą jeździć z lotniska samochodami nowiuśką średnicówką jest śmieszna. Do roboty! A nie markować robote śmiesznymi listami które i tak nic nie wniosą.
2013-03-19 11:55:42 Autor: mir
---.kwidzyn.mm.pl
W sąsiedztwie ulicy Południowej znajduje się market Real, więc jakaś wymiana pasażerów by była. Jednak prezydent Grudziądza niech lepiej się zajmie stacją Owczarki, bo nie zatrzymuje się tam żaden pociąg osobowy.
2013-03-19 13:31:08 Autor: Michał Ĺťuber
---.as13285.net
Akurat ten przystanek by się faktycznie przydał bo poza szczytem w dni robocze dojazd z osiedla Rządz na dowolną stację/przystanek jest bardzo kiepski. Pomimo dwóch linii autobusowych na dworzec \"główny\", pięciu do przystanku Przedmieście i trzech do stacji Mniszek często trzeba czekać na pociąg stanowczo zbyt długo albo jechać na ostatnią chwilę i liczyć, że się uda. Przypominam także, że w Grudziądzu nie obowiązują bilety czasowe co dodatkowo nie ułatwia dostępu do kolei.
Nie ukrywam, że mieszkam w odległości 5 minut spaceru od planowanego przystanku i jego powstanie byłoby dla mnie osobiście korzystne, niemniej jednak jeśli mamy coś robić a nie tylko mówić o jakiejkolwiek polityce popularyzacji transportu publicznego to na pewno korzystający z usług kolei mieszkańcy okolicznych osiedli przyjmą z radością możliwość skrócenia czasu podróży do/od pociągu.
2013-03-19 15:45:12 Autor: gryff
---.dynamic.gprs.plus.pl
A ja uważam że ten przystanek bardzo by się przydał i pewnie powstanie oczywiście jest absurdem że w Owczarkach nie zatrzymują się pociągi
2013-03-19 16:36:05 Autor: DRaj
---.neoplus.adsl.tpnet.pl
wkrótce odcinek Toruń-Grudziądz linii 207 będzie modernizowany przez NDI więc jest okazja dla pierwszej znaczącej zmiany do projektu (hmm, gotów jestem przygotować wniosek o roboty uzupełniające zupełnie za darmo); nie widzę do niepokoju by wydatki uznać za niekwalifikowane, należy jeszcze określić partycypację Miasta Grudziądza; budowa nowego peronu Grudziądz Rządz zamknie się realnie w ok. 300 tys. zł netto z wiatą dając zarówno Wykonawcy jak i jego podwykonawcom ok. 10% zysk na robotach; całość robót szybko i sprawnie (w max 2 miesiące) wykonałyby grudziądzkie firmy
2013-03-19 17:16:51 Autor: Michał Ĺťuber
---.as13285.net
Przydałoby się jeszcze nieco przebudować odcinek ulicy Południowej od przejazdu kolejowego do ronda Dmowskiego i upchnąć tam zatokę autobusową wraz z jakimś mini-parkingiem ale to też są niewielkie koszty, które Grudziądz nawet mimo swego zadłużenia jest w stanie ponieść.
2013-03-19 19:18:26 Autor: Maurycy_
---.97.198.254
Panie Malinowski

Po co przystanek? od razu lotnisko,
co się rozmieniać na drobne ...
2013-03-19 22:37:02 Autor: nikt
---.smgr.pl
Popieram ,bardzo dobra inicjatywa.Tylko moja propozycja jest tańsza i tępy lud to kupi.Należy w Owczarkach skrecić w prawo do Tarpna,następnie powrót starym szlakiem z cytadeli dojechać do dworca głównego.Wykorzystać tory do WZU i skierować linie w kierunku osiedla Lotnisko .Wybudować wiadukt koło Praktikera,to specjalność naszego urzędu,co pozwoli dojechać do przystanku Grudziądz Przedmieście.Tam postawić ławeczkę z Mikołajem Kopernikiem gdzie Chińczycy przed podróżą do Toruńia będą mogli zrobić sobie zdięcie .A dalej to już powrót do zmodernizowanej linii Przez nowo powstały przystanek Grudziądz Solanki ,Grudziądz Mniszek.A jeszcze Grudziądz Biedronka koło Geronimo.I w następnej kadencji można by pomyśleć o linii metra.Jestem dumny że mieszkam w takim pięknym mieście gdzie mam urzędników którzy tak troszczą się o swoich mieszkańców.A do budowy tego projektu zatrudnił bym te 24 procent bezrobotnych.
2013-03-21 09:55:13 Autor: ktoś
---.dynamic.chello.pl
Nikt na prezydenta!!!!!!Właściwy sposób aktywizacji bezrobotnych.
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony