Partnerzy serwisu:

Prezydent Austrii pojechał na Szczyt Klimatyczny pociągiem. Nie było jego wagonu

Jakub Madrjas 03.12.2018 31,4k

Prezydent Austrii pojechał na Szczyt Klimatyczny pociągiem. Nie było jego wagonu
Fot.
Prezydent Austrii, Alexander Van der Bellen w drogę na Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach wybrał pociąg. Nie uniknął utrudnień – kolej nie podstawiła wagonu, w którym miał miejsce.
Prezydent Van der Bellen podkreślał, że wybrał pociąg w celu ograniczenia emisji CO2. Jego zdaniem to samo powinni zrobić pozostali uczestnicy Szczytu Klimatycznego. Jak się okazało, wagon pierwszej klasy, którym miała jechać delegacja, został wyłączony w wyniku usterki. PKP Intercity i austriackie koleje – ÖBB-Personenverkehr AG tłumaczą, że nie miały możliwości zastąpienia go innym. Pasażerów przelokowano do wagonów drugiej klasy, w tym również prezydenta i towarzyszące mu osoby oraz dziennikarzy.

Rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska podkreśla, że PKP Intercity wdrożyło na czas Szczytu Klimatycznego procedury związane z przejazdami przedstawicieli państw czy grup reprezentujących dane kraje. Austriacka delegacja jednak z tego nie skorzystała – po prostu kupiła bilety. – PKP Intercity i austriackie koleje – ÖBB-Personenverkehr AG nie otrzymały żadnej informacji o podróży prezydenta Austrii na to wydarzenie pociągiem relacji Wiedeń – Katowice, co uniemożliwiło przewoźnikom przygotowanie się na zaistniałą sytuację – wyjaśnia Serbeńska. 

Austriacy drugi raz tego błędu nie popełnią. – Otrzymaliśmy już informację o terminie powrotu austriackiej delegacji do Wiednia i jesteśmy przygotowani do obsługi jej przejazdu – zapewnia Serbeńska. Wygląda na to, że oprócz prezydenta i delegacji z Austrii żaden prezydent ani premier nie zdecydował się na podróż pociągiem – a przynajmniej PKP Intercity nie ma takiej informacji. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony