Partnerzy serwisu:

Prezesi polskich i europejskich spółek kolejowych w Mińsku

inf. prasowa PKP SA 25.04.2017 196

Prezesi polskich i europejskich spółek kolejowych w Mińsku
fot. PKP SA
Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP SA, wziął udział w XXXII posiedzeniu Konferencji Dyrektorów Generalnych kolei OSŻD (Organizacji Współpracy Kolei), które odbyło się w dniach 17-21 kwietnia 2017 r. w Mińsku. Uczestnicy spotkania rozmawiali m.in. o planach na najbliższe lata, ukierunkowanych na rozwój kolei.
W posiedzeniu uczestniczyły 23 delegacje kolei z państw członkowskich OSŻD, obserwatorzy i przedstawiciele przedsiębiorstw stowarzyszonych OSŻD, a także przedstawiciele organizacji międzynarodowych UIC i KSTP. Organizatorem konferencji była Kolej Białoruska, a obradom posiedzenia plenarnego przewodniczył Władimir Morozow, Szef Kolei Białoruskiej. Delegacji PKP SA przewodniczył Krzysztof Mamiński, prezes zarządu Spółki.

W trakcie konferencji podsumowano działania OSŻD w 2016 roku, związane m.in. ze współpracą kolei członkowskich w kontekście rozwoju transgranicznych przewozów pasażerskich i towarowych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych; uczestnicy spotkania przedyskutowali także najważniejsze wyzwania w zakresie podnoszenia konkurencyjności transportu kolejowego na rok 2018 i lata następne.

Konferencja była także okazją do licznych dwustronnych spotkań przedstawicieli poszczególnych kolei i omówienia aktualnych zagadnień dotyczących bieżącej współpracy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony