Partnerzy serwisu:

Prezes SKM Warszawa członkiem rady programowej CEEK

inf. pras 13.05.2021 494

arrow
arrow
Prezes SKM Warszawa członkiem rady programowej CEEK
Fot. SKM
Prezes SKM Warszawa członkiem rady programowej CEEK
Prezes SKM Warszawa członkiem rady programowej CEEK
Alan Beroud dołączył do grona ekspertów kształtujących politykę energetyczną polskiej kolei. Podnoszenie efektywności energetycznej jest priorytetem Szybkiej Kolei Miejskiej. Celem Centrum Efektywności Energetycznej Kolei jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej przez branżę kolejową o 1,2 TWh do 2030 roku.
13 maja br. Alan Beroud, prezes Szybkiej Kolei Miejskiej dołączył do Rady Programowej Centrum Efektywności Energetycznej Kolei, która składa się z przedstawicieli przewoźników kolejowych, zarządców i operatorów infrastruktury oraz specjalistów z dziedziny transportu kolejowego i energetyki. Ich misją jest praca na rzecz optymalizacji zużycia energii przez podmioty działające w branży.

- Cieszę się, że dołączam do grona ekspertów mających realny wpływ na kształtowanie polityki energetycznej polskiej kolei. Podnoszenie efektywności w tym obszarze jest priorytetem Szybkiej Kolei Miejskiej. W 2020 roku, dzięki eco drivingowi, czyli efektywnej energetycznie jeździe zaoszczędziliśmy około 2,7 miliona złotych, dodając do tego bilansu znaczące korzyści dla środowiska choćby w postaci redukcji CO2.– powiedział Alan Beroud, cytowany w komunikacie.

Celem CEEK jest ograniczenie zużycia energii elektrycznej o 1,2 TWh w ciągu 10 lat. To tyle energii ile potrzeba do zasilenia Dworca Centralnego przez 200 lat. Taka oszczędność pozwoli również na redukcję emisji CO2 do atmosfery o ponad 1 mln ton. Taki wynik mógłby zostać osiągnięty dzięki zasadzeniu aż 8 Białowieskich Parków Narodowych.

Centrum Efektywności Energetycznej Kolei powstało w 2019 roku. Kluczowe inicjatywy platformy skupiającej ponad 70 podmiotów dotyczą rozwoju rekuperacji, eco drivingu oraz instalacji OZE.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PKP Energetyka
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony