Partnerzy serwisu:

Prezes Torpolu zrezygnował

Jakub Madrjas 01.03.2016 576

Prezes Torpolu zrezygnował
Fot. RK
Jak podała w raporcie giełdowym notowana na GPW spółka Torpol, jej prezes Tomasz Sweklej złożył wczoraj rezygnację.
Zarząd Torpolu poinformował, że wczoraj (29 lutego) Tomasz Sweklej zrezygnował ze stanowiska prezesa. – Po 25 latach pracy w Torpolu, z bardzo ważnych powodów osobistych zdecydowałem się zamknąć ten niezwykle ważny dla mnie etap w życiu. Chciałbym serdecznie podziękować pracownikom spółki za współpracę, w szczególności tym, z którymi od 1991 r. dane mi było budować dzisiejszą pozycję Torpolu. Pragnę podziękować Interesariuszom Spółki, wspierających nas w wytężonej pracy na rzecz Torpolu, z Akcjonariuszami Spółki na czele, którzy w 2014 r. uwierzyli w nasz projekt. Pragnę podkreślić, że oddaję stery w spółce mającej wszelkie predyspozycje ku temu, by dalej dynamicznie wspinać się na biznesowy szczyt, realizując olbrzymi potencjał wzrostu jej wartości. Największą wartością Torpolu od zawsze byli ludzie, zgrany, dobrze wykształcony i zmotywowany zespół, dzięki któremu Torpol jest dziś jedną z największych firm budownictwa kolejowego w tej części Europy. Jestem przekonany, że Torpol będzie dalej skutecznie pomnażał powierzony nam przez Akcjonariuszy kapitał, z sukcesem rywalizując nie tylko na krajowych, ale i zagranicznych rynkach – powiedział Tomasz Sweklej.

W najbliższy czwartek ma się zebrać Rada Nadzorcza Torpolu, która może podjąć decyzję o wyborze nowej osoby pełniącej obowiązki prezesa zarządu.

– W imieniu Rady Nadzorczej, Akcjonariuszy i pracowników Torpolu chciałbym bardzo podziękować panu Tomaszowi Sweklejowi za ćwierć wieku wytężonej pracy na rzecz spółki, ukoronowanych wprowadzeniem spółki na Giełdę Papierów Wartościowych. Pod pana kierownictwem Torpol stał się jednym z największych krajowych podmiotów na krajowym rynku modernizacji kolejnictwa, o unikalnych kompetencjach, solidnych fundamentach finansowych i wszelkich zasobach niezbędnych dla dalszego dynamicznego rozwoju spółki – powiedział Michał Kobus, sekretarz Rady Nadzorczej Torpolu.

Sweklej prezesem Torpolu był od 1999 roku. Obecna kadencja upływała w maju 2017 roku. Ukończył studia na Politechnice Poznańskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego, uzyskując tytuł magistra inżyniera budownictwa o specjalności drogi żelazne. Ponadto, ukończył studia podyplomowe na Politechnice Poznańskiej w zakresie zastosowania informatyki w projektowaniu i budowie dróg kolejowych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Giełda
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony