Partnerzy serwisu:

Prezes PKP SA rozmawiał z Europejskim Komisarzem ds. Transportu

Łukasz Kuś 20.09.2016 167

Prezes PKP SA rozmawiał z Europejskim Komisarzem ds. Transportu
fot. PKP SA
Podczas odbywających się w Berlinie targów kolejowych InnoTrans Prezes PKP S.A. Mirosław Pawłowski, wraz z grupą prezesów europejskich firm kolejowych, spotkał się z Europejskim Komisarzem ds. Transportu Violeta Bulc. Organizatorem spotkania była Wspólnota Europejskich Kolei i Zarządców Infrastruktury CER. Prezes PKP SA, który jest członkiem komitetu zarządzającego CER, poruszył m.in. tematy istotne dla polskiego sektora kolejowego oraz regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Podczas spotkania dyskutowano między innymi na temat rozwoju transeuropejskich sieci transportowych, w tym kolejowych korytarzy towarowych. Mirosław Pawłowski poruszył kwestię planów i zasadności utworzenia nowego korytarza nr 11 (tzw. korytarza bursztynowego). Jest to inicjatywa czterech państw: Polski, Węgier, Słowacji i Słowenii. Prezes PKP SA odniósł się także do planów Komisji Europejskiej w zakresie propozycji regulowania problematyki hałasu kolejowego, która ma istotne znaczenie dla polskich operatorów kolejowych.

– Oceniam dzisiejsze spotkanie jako bardzo owocne, gdyż mieliśmy okazję poruszyć kilka kluczowych kwestii dotyczących perspektyw transportu kolejowego, zwłaszcza towarowego. Grupa PKP aktywnie uczestniczy w inicjatywach na rzecz rozwoju transeuropejskich korytarzy transportowych. Projekty takie jak plan utworzenia korytarza bursztynowego to duża szansa nie tylko dla środkowo – wschodniej części kontynentu. To realne możliwości zwiększenia dynamiki transportu towarów koleją w całej Europie. Dlatego właśnie wraz z kolejami Węgier, Słowacji i Słowenii staramy się przekonywać do tej inicjatywy Komisję Europejską – powiedział po spotkaniu Mirosław Pawłowski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony