Partnerzy serwisu:

Prezes PKO Banku Polskiego: Nowe pociągi są „fantastyczne”, wsparcie kolei „naturalne”

Michał Szymajda 26.03.2021 2,4k

Prezes PKO Banku Polskiego: Nowe pociągi są „fantastyczne”, wsparcie kolei „naturalne”
Fot. ms, rynek-kolejowy (zdjęcie ilustracyjne)
Olbrzymie wsparcie kredytowe Kolei Dolnośląskich popłynie z państwowego banku. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego, w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym” zaznaczył, że projekty wspierające regionalną kolej są dla banku „naturalne”.
– PKO Bank Polski jest największym polskim bankiem finansującym gospodarkę i osoby indywidualne, więc dla nas jest naturalne, że uczestniczymy w projektach wspierających polską kolej – powiedział Zbigniew Jagiełło. Zaznaczył, że bardzo cieszy go wsparcie Kolei Dolnośląskich. – Pochodzę ze Strzelina, do szkoły docierałem pociągami. Cieszę się, że między innymi mieszkańcy południowej części województwa będą mogli jeździć bardzo nowoczesnymi pojazdami, które oferują zupełnie nową jakość – powiedział.

– Cieszy nas, że dostawcą taboru dla KD będzie nasz klient – firma Pesa. Znamy sytuację Pesy, znamy sytuację KD. Montaż finansowy w tego rodzaju inwestycjach jest dla nas naturalny. Zaznaczam, że w przypadku innych regionalnych kolei w Polsce również jesteśmy otwarci na finansowanie ich rozwoju. Jest to nasza powinność, którą nakreśliliśmy w strategii Wspieramy Polskę i Polaków. Wsparcie rozwoju kolei to jest doskonały przykład rozwoju korzystnego dla regionu – dodał Jagiełło.

– Trzeba to powiedzieć wprost – nowy tabor kolejowy oferuje fantastyczne warunki podróży. Liczę na to, że również siatka połączeń i ich zagęszczenie będzie na tyle atrakcyjne, że będzie można korzystać z kolei codziennie, że do przemieszczania się nie trzeba będzie wybierać samochodu. A jeszcze, gdy na pokład pociągu będzie można zabrać rower, będziemy mogli przemieszczać się szybko i ekologicznie i bezpiecznie – powiedział.

Na pytanie, czy PKO Bank Polski zamierza mocniej zaangażować się we współpracę z samorządami także w kwestii odbudowy linii kolejowych, np. w ramach programu Kolej Plus, czy Krajowego Programu Odbudowy, odpowiedź byłą twierdząca.

– Jesteśmy bankiem numer jeden jeśli chodzi o współpracę z samorządami. Nie tylko z wielkimi miastami, ale także z małymi gminami i powiatami. Rozwój kolei leży nam na sercu – powiedział.

Więcej na temat kredytu udzielonego KD przez PKO Bank Polski piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony